Çerkezköy 75. Yıl Ortaokulu’nda müdür olarak görev yaptığı sırada Kız öğrencilere ‘’Sonunuz Özgecan gibi olur’’; erkek öğrencilere ise ‘’yavşak yavşak gülmeyin’’ diyerek tepki toplayan ve Çerkezköy kaymakamlığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan Metin Demirbağ, bu skandalın ardından ceza almak yerine Metin Seçkin Ortaokulu’na vekaleten müdür olarak atanmıştı. Burada da okul kantinini haremlik-selamlık olarak ayırarak yeni bir skandala imza atan Demirbağ, bu kez soruşturma bile geçirmeden Çerkezköy Tepe Mevkiinde eğitim veren İmam Hatip Ortaokulu’na Müdür olarak atandı. Demirbağ’ın burada nasıl bir skandala imza atacağı ise merakla bekleniyor.

Çerkezköy Havadis- Görev yaptığı okullarda gerçekleştirdiği skandallarla ülke çapında nam salan Metin Demirbağ, bu kez de Tepe Ortaokulu Müdürlüğü görevine getirildi.
ÖĞRENCİLERE SKANDAL SÖZLER!
Hatırlanacağı üzere, 75. Yıl Ortaokulu Müdürlüğünü yürütürken kız öğrencilere ‘’ Yeteneksizsiniz yarışmasındaki köpek kadar beyniniz yok. Makyaj yapar, kıvırtırsanız, yanınızdaki erkeklere sarılırsanız, sonunuz Özgecan gibi olur. Sizler erkeklerden daha betersiniz. Siz kuyruk sallamasanız onlar da size gelmez’’; erkek öğrencilere ise ‘’Yavşak yavşak gülmeyin. Kızlara yanaşmayın. Muhatap olmayın’’ diyen ve konunun TBMM gündemine taşınması ve hakkında soruşturma başlatılmasının ardından kendini ‘’Sözlerim cımbızlanmış’’ diyerek savunan Metin Demirbağ, yeni görev yeri olan Metin Seçkin Ortaokulu’nda yine skandal bir uygulamaya imza atmıştı.
KANTİNDE HAREMLİK-SELAMLIK UYGULAMA
Vekaleten Müdürlüğünü yürüttüğü Metin Seçkin Ortaokulu’nda okul kantinini ‘’KIZ ÖĞRENCİ SIRASI’’ ve ‘’ERKEK ÖĞRENCİ SIRASI’’ diye ikiye ayıran Metin Demirbağ, öğrenci velilerinin tepkisini çekmişti. Özel bir okulun bursluluk sınavı için çocuklarını bu okula götüren veliler, kantindeki karşılaştıkları ‘haremlik-selamlık’ uygulamaya tepki göstermişlerdi.
‘’ÇOCUKLARIMIZI BU ZİHNİYETE Mİ EMANET EDECEĞİZ?’’
Kantindeki haremlik-selamlık uygulamaya tepki gösteren veliler ‘’İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu okulda böyle bir uygulama yapıldığından haberi var mı acaba? Varsa bu duruma nasıl müsaade ediyorlar. Okul müdürünün eski görev yaptığı okuldan zaten sabıkası var. Bu adam nasıl hala okul müdürlüğü yapabiliyor? Yetmezmiş gibi bir de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünü de bu adam yürütüyor. Biz gençlerimizi ve çocuklarımızı bu adama mı emanet edeceğiz?’’ açıklamasında bulundular.
YİNE MÜDÜR OLARAK ATANDI
Görev yaptığı her okulda adından skandallarla söz ettiren Metin Demirbağ, bu kez de Tepe İmam Hatip Ortaokulu’na Okul Müdürü olarak atandı. Demirbağ’ın yeni görev yerinde nasıl bir kandala imza atacağı ise merak konusu.