Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini 4 yıldır yürüten Tansu Altınel, Başkanlık görevini Çerkezköy Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Uğur Can Avcılar’a devretti. Gerçekleştirilen devir teslim törenine katılan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP’nin örgüt bütünlüğü içerisinde olduğunu belirterek, Avcılar’a yeni görevinde başarılar diledi.

İLÇE TEŞKİLATINDA TOPLANILDI
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı görevini 4 yıldır yürüten Tansu Altınel, Başkanlık görevini Çerkezköy Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Uğur Can Avcılar’a devretti. CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda gerçekleştirilen devir teslim törenine Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Engin Camcı, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Gençlik Kolları üyeleri ve partililer katıldı.

AKAY BAŞARILAR DİLEDİ
CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini 4 yıldır yürüten Tansu Altınel, görevi Uğur Can Avcılar’a devrederken kendisine başarılar dileyerek bundan sonra da parti için çalışmaya devam edeceğini dile getirdi. Törene katılan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP’nin örgüt bütünlüğü içerisinde olduğunu ve bu bütünlüğü görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, Avcılar’a yeni görevinde başarılar diledi. Görevi devralan Çerkezköy Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Uğur Can Avcılar ise gerçekleştirdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

‘ÖRGÜTÜME TEŞEKKÜR EDİYORUM’
‘‘Sayın İlçe Başkanım, Sayın İl Gençlik Kolları Başkanım, Sayın Kadın Kolları Başkanım, değerli basın mensupları ve beni bugün yalnız bırakmayan çok değerli yol arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe sözü ile başlamak istiyorum. ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.’ 30 Ocak 2017 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na atamam gerçekleşti. Cumhuriyet Halk Partisi örgütüme bana bu onurlu görevi layık gördüğü için öncelikle teşekkür ediyorum.

‘ALTI OKLU BAYRAĞI EN TEPEYE DİKECEĞİZ’
Ülkemizin içinden geçtiği zor ve karanlık günlerde ciddi bir göreve geldiğimizin farkında ve bilincindeyiz. Bizler genç arkadaşlarımızla birlikte Çerkezköyümüze ve Tekirdağımıza nasıl hizmet verebilir ne tür katkılarda bulunabiliriz konusunda çalışmalar yapacağız. Çerkezköyümüzün tüm sorunlarına gençler olarak parmak basacağız. Bizler Çerkezköyün hem sahibi hem de savunucuları olacağız. Sözde değil eylemde olacağız ve halkımıza gerçekleri anlatacağız. Cumhuriyet Halk Partisinin altı oklu bayrağını en tepeye dikeceğiz.

‘ULU ÇINARIMIZ DAİMA DURACAKTIR’
Eski İlçe Gençlik Kolları Başkanım Tansu Altınel bugüne kadar üzerine düşen görevi elinden geldiğince yaptı. Görevde bulunduğu sürece onur ve gururla taşıdığı bayrağı, Başkanımız Tansu Altınel’den devraldım. Cumhuriyet Halk Partisi ulu bir çınar, bizler ise gölgesinde yetişenleriz. Bizim mevsimimiz gelip geçer ama ulu çınarımız daima duracaktır. Teslim aldığımız bu bayrağımızı daha yükseklere taşımak için elimizden geldiğince çalışacağız. 

‘CUMHURİYETİ SAVUNMAK BİZLERE DÜŞMEKTEDİR’
Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin bölünmesine karşı çıkacak ve ülkenin bağımsızlığını koruyacaktır. Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının zorluk içinde, yokluk içinde ama birlik içinde kurup hiç bir tereddüt etmeden biz gençlere emanet ettiği Cumhuriyeti savunmak bizlere düşmektedir. Atatürk’ün gençliğe hitabesinde söz ettiği gençlik biziz. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Referandumda hayır oylarını arttırmak için mücadele edeceğiz. Ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere Milli Beraberliğimizin hala var olduğunu hatırlatacağız.

‘HAYIR DEMELİYİZ’
Ülkemiz ekonomik krizin içerisindeyken, işsizlik tavan yapmışken, terör belası üzerimizdeyken Ülkemizin gündemi Başkanlık olmamalıdır. Ülkenin yıkıma, halkın uçuruma daha fazla sürüklenmesini önlemek için, ‘hayır’ demeliyiz. Türkiye’nin Libya, Irak ve Suriye’de yaşanan türden katliamlara sahne olmasını önlemek için, ‘hayır’ demeliyiz. Ülkenin bir tek kişi tarafından Olağanüstü hal, Sıkıyönetim ve savaş hali yasalarıyla yönetilmesinin önüne geçmek için, ‘hayır’ demeliyiz. Nasıl düşüneceğimize, yaşam tarzımızın nasıl olacağına olağanüstü yetkilerle donatılmış bir kişinin  karar vermemesi için, ‘hayır’ demeliyiz. Grev ve direniş, söz, basın -yayın ve örgütlenme hakkının bir kişi tarafından kontrol altına alınmasına dur demek için ‘hayır’ demeliyiz. İrademizi, seçme-seçilme hakkımızı bir tek kişinin eline teslim etmemek için, ‘hayır’ demeliyiz. Parlamentonun, mahkemelerin, üniversitelerin bir tek kişinin keyfi yönetimine bağlanmasını önlemek için, ‘hayır’ demeliyiz. Daha iyi koşullarda yaşama istemini dile getiren, çalışma ve iş koşullarının iyileştirilmesini isteyen, tam hak eşitliği, barış ve demokrasi isteyen, kadınların aşağılanması ve cinsiyetçi ayrıma tabi tutulmasına karşı çıkanların bir kişi tarafından “hain” ilan edilerek zindanlara kapatılmasına set çekmek için, ‘hayır’ demeliyiz. 17 -25 aralık gibi hırsızlık olaylarının bir daha yaşanmaması için ‘hayır’ demeliyiz. 15 Temmuz gibi hain darbe girişimlerinin yaşanmaması için ‘hayır’ demeliyiz.

‘MÜCADELEMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİMİZİ HAYKIRIYORUZ’
Karanlığın en yoğun olduğu an, aydınlığın en yakın olduğu zamandır. Laik, çağdaş, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağımızı ve mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi buradan haykırıyoruz. Bugün fedakarlık göstererek yanımda olan abilerime, ablalarıma ve dostlarıma teşekkür eder hepinize saygılarımızı sunarım.’’

Haber: Ekin Avcı