REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

CHP, yetkisiz Özel Kalem Müdürünü sordu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP, yetkisiz Özel Kalem Müdürünü sordu
280
05 Eylül 2019 - 17:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından Özel Kalem Müdürü olarak atanan, Bakanlık tarafından Özel Kalem Müdürlüğü onaylanmamasına rağmen Belediyede görev yapan ve ‘Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma ve özel belgede sahtecilik’ suçlarından yargılanan Ufuk Bayraktar, Kapaklı Belediye Meclis Toplantısında gündeme geldi. CHP grubu, vermiş olduğu soru önergesinde Ufuk Bayraktar’ın adli sicil soruşturmasının sonuçlanıp sonuçlanmadığını ve Bayraktar’ın şuan Kapaklı Belediyesinde hangi sorumlulukla görev yaptığını sordu

HİZMET NEDENİYLE GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA VE ÖZEL BELGEDE SAHTECİLİK
Bilindiği üzere Özel Kalem Müdürlüğü için belgeleri Bakanlığa gönderilen ancak Bakanlık tarafından görevi onaylanmayan Ufuk Bayraktar’ın, Belediyede işgal ettiği bir makamı, Belediye personeli, meclis üyeleri ve hatta Belediye Başkan Yardımcıları üzerinde gayriresmi yetkisi, bir de Özel Kalem Müdürlüğünün onaylanmamasına neden olan ‘Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma ve özel belgede sahtecilik’ suçlarından davası bulunuyor.
MUSTAFA ÇETİN: SİZ ABARTIYORSUNUZ, BEN TAKILMIYORUM
Geçtiğimiz haftalarda da sayfalarımıza taşıdığımız, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e Ufuk Bayraktar’ın Özel Kalem Müdürlüğüyle ilgili gelişme olup olmadığı sorumuza “Yok, bir gelişme de yok. Bir sorun da görmüyorum ben. 5 kişi bir ortaklık yapmışlar. Bu ortaklık sonucunda onların kendi aralarında mahkemeye vermişler. Bu, ne benim ona olan güvenimi sarsar; ne bana verdiği katkıya zarar verir. Ben, şuanda ondan aldığım faydadan memnunum. Dolayısıyla mahkeme derse ki ‘Bu arkadaş memur olamaz’ o zaman zaten memurluğu otomatik olarak düşer. Burada bir şey yok. Bunu siz abartıyorsunuz. Ben takılmıyorum. Ben hizmete aşığım. Ben, hizmet yapılmasını istiyorum Kapaklı’ya.” cevabını aldığımız konuyu, Kapaklı Belediyesinin CHP’li Meclis Üyeleri Eylül ayı Meclis Toplantısında gündeme getirdi.
UFUK BAYRAKTAR BELEDİYEDE HANGİ SORUMLULUKLA ÇALIŞMAKTADIR?
“Kapaklı Belediyemizce seçimlerden sonra alınan, Özel Kalem Müdürü olarak atandığı söylenen Ufuk Bayraktar’ın adli sicil soruşturması sonucu nedir? Adli sicil soruşturması gelmemişse Belediyede hangi sorumlulukla çalışmaktadır? Önergemizin sözlü ve yazılı olarak cevaplandırılmasını talep ediyoruz.” önergesinin okunmasının ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, bu önergeye sözlü olarak cevap vermedi ve açıklamanın yazılı olarak yapılacağını ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.