Son günlerde ülke genelinde yaşanan elektrik kesintilerinden Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi de nasibini aldı. Türkiye’nin en büyük OSB’leri arasında yer alan Çerkezköy’de yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle fabrikalarda üretim durdu.Çerkezköy Havadis- Yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Çerkezköy’de faaliyet gösteren fabrikalarda üretim durdu.
ELEKTRİK VERİLEMİYOR!
Ülke genelinde yaşanan elektrik sıkıntısı nedeniyle, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi TEİAŞ tarafından öncelikli olarak yerleşim yerlerine elektrik verilme kararı alınırken, yerleşim yerlerinden arta kalan elektrik bölgelerdeki OSB’lere veriliyor. Ancak OSB’ler için ayrılan elektrik miktarı yeterli olmadığı için de fabrikalarda üretim yapılamıyor.
3 GÜNDÜR ÜRETİM YAPILAMIYOR!
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ne Cuma, Cumartesi ve Pazartesi günleri yeterli elektrik verilemezken, OSB bünyesinde faaliyet gösteren birçok fabrikada üretim durma noktasına geldi. Sabah fabrikalara giden işçiler, elektrik olmadığı için evlerine geri gelmek zorunda kaldılar.
ZARARIN BOYUTU ÇOK BÜYÜK
Öte yandan yaklaşık 3 gündür üretim yapılamayan Türkiye’nin en büyük OSB’leri arasındaki Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikaların ne kadar zarar ettikleri belirsizliğini koruyor. Bazı yetkililer zararın milyon dolarlar boyutunda olduğunu ifade etti.

Haber: A.Kadir Kıldıze