Danimarka İstanbul Başkonsolosu Jesper Kamp, Danimarka İş Konseyi Başkanı Alper Önoğlu ile beraber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİLER VERDİLER
Danimarka İstanbul Başkonsolosu Jesper Kamp, Danimarka İş Konseyi Başkanı Alper Önoğlu ile beraber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile görüşen ve çeşitli konularda bilgi alışverişinde bulunan Danimarkalı yetkililer, atıkların değerlendirilmesi, atıklardan enerji üretilmesi ve atık enerjisi ile şehirlerin ısıtılması konusunda dünya lideri olan Danimarka’da yapılan çalışmalarla ilgili de bilgiler verdi.

DANİMARKA’YA DAVET ETTİLER
Dış Ekonomi İlişkiler Konseyi kapsamında gerçekleştirilen bu ziyarette Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı Danimarka’ya davet eden Başkonsolos Jesper Kamp ve İş Konseyi Başkanı Alper Önoğlu Albayrak’ı Danimarka’da ağırlamaktan onur duyacaklarını belirtti. Ziyaretlerin duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da Danimarka ile her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade etti.