Cuma günü Saray’da yaşanan bir istifa, duyanlara adeta; ‘Benim hala bu ülkeden umudum var’ dedirtti. İyi Parti Saray İlçe Başkanı, ülkemiz siyasetinde alışık olmadığımız bir davranışta bulundu ve seçimde başarısız oldukları gerekçesiyle sorumluluğu üstüne alarak görevinden istifa etti.

 

Gazete Havadis- İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş, Cuma günü saat 17.00’da İYİ Parti Saray İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı. İYİ Parti Saray İlçe Başkanlığı’ndan istifa ettiğini kamuoyuna açıklayan Rahim Buluş, “31 Mart Yerel seçimlerinde İlçe Başkanı olarak başarısız olduğum kanısındayım. Böyle güzide bir ekiple başarıyı yakalayamamak şahsımın sorumluluğudur. 17 Kasım 2017’den bu yana emeği geçen herkesin haklarını helal etmelerini temenni ederek İYİ Parti Saray İlçe Başkanlığı’ndan istifa ediyorum” dedi.

 

“BÖYLE GÜZİDE BİR EKİPLE BAŞARIYI YAKALAYAMAMAK ŞAHSIMIN SORUMLULUĞUDUR”

İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş bugün saat 17.00’da İYİ Parti Saray İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı. İYİ Parti Saray İlçe Başkanlığı’ndan istifa ettiğini kamuoyuna açıklayan Rahim Buluş şunları ifade etti:

“Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sözlerime 17 Kasım 2017’den bu yana İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı görevini aldığımdan günden beri başta Kurucular, Yönetim Kurulları, Gençlik Kolları ve tüm üye arkadaşlarıma çok teşekkür ederek başlamak isterim. Siz değerli dava arkadaşlarımla 18 aylık bir süreçte iki büyük kongre ve iki büyük seçimde mücadele ederek hayatımın en onurlu görevlerinden birinde bulunmuş olmanın gururunu yaşattığınız için sizlere minnettarım. Şunu da eklemek isterim ki 31 Mart Yerel seçimlerinde partimizden aday olan Sayın Ali Özen ve Belediye meclis üyesi tüm arkadaşlarımızı da ayrıca minnettarım. Birçoğu siyasi düşüncelerini yıllarca sürdürdükleri misyonlardan fedakârlık yapıp aramıza katılarak bizleri onura etmişlerdir. Partimizin güçlenmesine, yarışta olmasına büyük katkı sağladıkları için çok teşekkür ediyor, emeklerinin önünde saygıyla eğiliyorum. Sayın Ali Özen ve Meclis üyesi arkadaşlar bunu partimizin her bir üyesi tarafından hak etmişlerdir. Kamuoyuna bugüne kadar şahsıma ve partimize gösterdiği teveccühe çok teşekkür ederken, yerel seçimdeki sonuca saygı duyuyorum. Ancak İlçe Başkanı olarak başarısız olduğum kanısındayım. Böyle güzide bir ekiple başarıyı yakalayamamak şahsımın sorumluluğudur. Tekraren 17 Kasım 2017’den bu yana emeği geçen herkesin haklarını helal etmelerini temenni ederek İYİ Parti Saray İlçe Başkanlığı’ndan istifa ediyorum.

“ÜLKEMİZDE İYİ PARTİ’SİZ SİYASET YAPILAMAZ”

Siyasette her seçimde başaramayanların birtakım mazeretlerle koltuklarında durmasını antidemokratik bulan birisi olarak istifa müessesinin işlemesi kanısındayım. Bu davanı bir neferi olarak gençlerin ve yeni göreve gelecek arkadaşların taze heyecanları ile ufuktaki başarıları hayal edebiliyorum. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde İYİ Parti, Atatürk Milliyetçiliği ve Atatürk devletçiliğinin sağlam temellerinde laik, demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin tekrar parlamenter sisteme dönülmesi ve yönetilmesi için artık vazgeçilmez bir siyasi güvencedir. Bugünden itibaren görev alacak arkadaşlarımıza naçizane tavsiyem şudur. Ülkemizde artık İYİ Parti’siz iktidar, İYİ Parti’siz siyaset yapılamaz. Bu sorumluluk ve görev bilincinde davranmaları en büyük arzumdur.”