11.1 C
Çerkezköy
3 Ekim Pazartesi, 2022
spot_img

Dekopazar ürünlerine yoğun ilgi

Çerkezköy Belediyesi Kültür Sanat Akademisi bünyesinde, el sanatları dalında kurslarda başarı gösteren kadın kursiyerlerin, Dekopazar Üretim Atölyesi’nde ürettikleri yenicil ve modern ev dekorasyonu ürünleri, Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nda katılımcılardan yoğun ilgi gördü

FUARA 112 FİRMA KATILDI

Çerkezköy Belediyesi ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle düzenlenen Çerkezköy Endüstriyel Fuarı (ÇEF) sona erdi. Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri’nde 18 Eylül Pazar günü açılışı yapılan ve 20 Eylül Salı günü sona eren fuara 112 firma katılım sağladı.

“EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞINI ALMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan dekoratif ahşap süsleme, makrome ve seramik kurslarında, başarı göstererek Dekopazar Üretim Atölyesi’ne katılan kadınların hazırladığı ürünler, fuarda Çerkezköy Belediyesi stantlarında Dekopazar bölümünde alıcı ile buluşturuldu. Kadın kursiyerler kendi elleriyle hazırladıkları ürünleri Dekopazar’da satarak hem emeklerinin karşılığını almanın hem de ürünlerini satarak kazanç sağlamanın mutluluğunu yaşadılar.

“BİZİM İÇİN SABİT BİR MAĞAZA, KURS VE PERSONEL DESTEĞİ SUNULDU”

Kendilerine böyle bir imkan sunulmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Çerkezköy Belediyesi Dekopazar üreticisi kadınlar, “Bizim için Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi içinde ürünlerimizin satışını gerçekleştirebildiğimiz sabit bir mağaza, kurs ve personel desteği sunuldu. Ayrıca, çeşitli sergi ve fuarlarda da ürünlerimizi alıcı ile buluşturmamız için her türlü imkan sağlanıyor” dedi.

“BAŞKANIMIZA VE EĞİTMENLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”

Kadın girişimciliği ve istihdamına önem veren Çerkezköy Belediyesi ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür ederek konuşmalarını sürdüren kadın kursiyerler, “Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sanat Akademisi sayesinde öğreniyoruz, sosyalleşiyoruz, üretiyoruz ve kazanç sağlıyoruz. Ürünlerimize gösterilen yoğun talep bizleri çok mutlu ediyor ve özgüvenimizi artırıyor. Bu durum daha güzel ürünler üretmemiz ve daha çok çalışmamız için bizi motive ediyor. Bu vesile ile bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Vahap Akay’a ve eğitmenlerimize bir kes daha teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Benzer Haberler

spot_img

En Son Haberler

kapaklı haberler