deprem testi1Çerkezköy Özel İdare İlköğretim Okulu’na, kamu binalarında devam eden deprem dayanıklılık çalışmaları kapsamında dayanıklılık testi yapıldı.

KONTROLLER DEVAM EDİYOR
Yapılan detaylı kontrollerin ardından çıkan veriler bir araya getirilerek sonuca göre neler yapılması gerektiği yetkililere iletilecek. Öte yandan, bu çalışma daha önce Çerkezköy Belediye Binası’nda da yapılmıştı.
RAPOR İÇİN ÖRNEKLER ALINDI
Pazartesi günü yapılan çalışmalar kapsamında, binadaki tüm kolonlardan beton numunesi alınırken, yetkililer tarafından demir tarama testi de yapıldı. Alınan örnekler laboratuarda test edildikten sonra Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne rapor halinde sunulacak. 1-2 ay içinde kesinleşecek sonuçların ardından, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü gerekli gördüğü takdirde ilgili çalışmaları yapacak.
KENDİMİZİ GÜVENDE HİSSEDECEĞİZ
Çalışmalarla ilgili konuşan Okul Müdürü Esat Aktaş, “İçinde yaşadığımız binanın depreme ne denli dayanıklı olduğu konusunda bilgiye sahip olmamız, burada eğitim gören 1380 öğrenci ile birlikte bizleri güvenli hissettirecek. Yapılan çalışmalar sonucu, canımızı ve malımızı emanet ettiğimiz binanın bizi ne kadar koruyabileceği konusunda net ve bilimsel olarak fikir sahibi olacağız” ifadelerini kullandı.