Bir buçuk yaşındaki bebeğinin göbeğinde oluşan lekelerden şüphelenen anne, bebeğini Çerkezköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar bölümüne götürdü. Burada Uzman Doktora bebeğini muayene ettiren kadına Doktor tarafından; “Bebeğinizde ‘Balık Hastalığı’ var ve dikkat edilmezse vücuda yayılabilir” cevabı verildiği ve bahse konu hastalık için ilaç yazıldığı iddia edildi. Doktorun yazdığı reçeteyi alarak evine dönen kadın durumu eşine anlattı. Daha sonra bebeği bir de özel hastanede muayene ettirme kararı alan çift, Çerkezköy’de faaliyet gösteren özel bir hastanenin Cildiye bölümüne başvurdu. Özel Hastanedeki doktorun muayenesinin ardından bebeğin göbeğindeki lekenin aslında kir olduğunu öğrenen çift, sevinç ve kızgınlığı bir arada yaşadı.

Çerkezköy Havadis- Bir buçuk yaşındaki bebeğinin göbeğinde oluşan lekeler yüzünden Çerkezköy Devlet Hastanesi Cildiye Bölümüne başvuran anneye, ‘Bebeğinizde Balık Hastalığı var’ cevabı verildiği iddia edildi. Aynı bebeği Özel Hastaneye götüren anneye bebeğin göbeğindeki lekelerin iyi yıkanmadığı için oluşan kir olduğu ve korkulacak bir durumun olmadığı söylendi.
“HASTANE YÖNETİMİ’NE ŞİKAYETTE BULUNDULAR”
Özel hastanede aldıkları cevabın ardından tekrar Devlet Hastanesinin yolunu tutan çift, başlarına gelen olayı Hastane Yönetimi’ne anlattılar. Hastane Yönetimine bebeklerini muayene eden doktoru şikayet eden çift, yaklaşık bir hafta süren bu olayın kendilerini çok yıprattığını ve doktorların daha dikkatli olmaları gerektiğini belirttiler.
“İYİ Kİ TEDAVİYİ UYGULAMADIK”
Eşinin başından geçen olayı gazetemizle paylaşan Cihangir A.; “Geçen hafta eşim çocuğun göbeğinde bazı lekeler olduğunu söyledi ve çocuğu hastaneye götüreceğini ifade etti. Ben de kendisine önemli bir durum olmadığını ancak yine de her ihtimale karşı çocuğu göstermesinde fayda olduğunu belirttim. Eşim çocuğu alarak Çerkezköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Bölümüne gitti. Burada çocuğu muayene eden doktor eşime ‘Çocuğunuzda balık hastalığı var. Eğer tedavi edilmezse bu lekeler ellerine, kollarına ve yüzüne yayılabilir’ demiş ve hastalıkla ilgili ilaçları yazarak göndermiş. Eve geldiğimde eşim çok üzgündü. Bana durumu anlattı. Ben de kendisini teselli ederek hemen üzülmemesi gerektiğini, ilaçları kullanmadan önce başka bir hastaneye daha gitmeyi teklif ettim” dedi.
“O DOKTOR DA UZMAN, BU DOKTOR DA UZMAN!”
Ertesi gün çocuklarını özel hastaneye götürdüklerini ifade eden Cihangir A.; “Çerkezköy’de faaliyet gösteren Özel bir hastaneye giderek çocuğu tekrar muayene ettirdik. Buradaki doktor da tıpkı Devlet Hastanesindeki gibi Uzman bir doktordu. Çocuğun göbeğindeki lekeleri inceleyen doktor, bu lekelerin kir olduğunu, özellikle küçük yaştaki çocukların anneleri tarafından bebeğe zarar gelmesin endişesiyle itinalı yıkandıkları için vücudunda bu tarz kirler kaldığını belirtti. Hatta eline bir ıslak mendil alarak çocuğun vücuduna bastırdı ve kirleri çıkarttı. Ben başımıza gelen bu olay vesilesiyle yetkililere seslenmek istiyorum. Devlet Hastanesindeki doktor da uzman, Özel Hastanedeki doktor da! Bu nasıl bir muayene anlayışıdır. İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı. Özellikle hastane yönetimleri lütfen bu konuda duyarlı olsunlar” ifadelerini kullandı.