Herkesin merakla beklediği Milletvekili aday listeleri bugün açıklanırken, yüzlerce araçlık konvoyla aday adaylık başvurusunu adeta şova dönüştüren AKP Çerkezköy İlçe eski Başkanı Abdullah Öğe 6’ncı sıradan aday gösterildi. Ayşe Doğan’ın yer almadığı 27. Dönem aday listesinde Öğe’nin 6’ncı sırada yer almasıyla birlikte AKP’nin Çerkezköy’den vekil çıkarma şansı da kalmadı. Öte yandan seçim telaşı yaşanan ülkemizde Dolar 4 buçuk, Euro ise 5 buçuk lira oldu.

Çerkezköy Havadis- Merakla beklenen Milletvekili aday listeleri belli oldu. AKP Çerkezköy İlçe eski Başkanı Abdullah Öğe AKP’nin 6’ncı sıra Tekirdağ Milletvekili adayı oldu.
300 BİN NÜFUSA VEKİLLİK LAYIK GÖRÜLMEDİ
Devlet Bahçeli’nin çağrısının ardından 24 Haziran’a alınan Genel Seçimler için herkesin merakla beklediği Milletvekili aday listeleri, bugün seçime girecek olan partiler tarafından Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edildi. Tekirdağ’da AKP’ye en fazla oy çıkan iki ilçe olan Çerkezköy ve Kapaklı’ya iktidar partisinin 6’ncı sırayı layık görmesi parti tabanında da tepkiyle karşılandı.
AK PARTİ’DE 1. SIRA ŞENTOP’UN
Geçtiğimiz dönem Tekirdağ’dan 3 milletvekili çıkaran Ak Parti, 27. Dönem için hazırladığı liste ile köklü değişikliklere imza attı. Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan ve Metin Akgün’ün yer almadığı listede 1. Sıra Ak Parti İstanbul Milletvekili, MYKY Üyesi, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop’un oldu. 26. Dönem seçimlerinde 1. Sırada yer alan Mustafa Yel ise kendine 2. Sırada yer buldu. Ak Parti’nin diğer adayları ise; 3-Çiğdem Koncagül, 4-Mestan Özcan, 5-Kerim Atalay, 6-Abdullah Öge ve 7-Cem Karaca oldu.
CHP’DE AYGÜN SÜPRİZİ
CHP’de beklenildiği gibi 1.sıra Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın olurken, 2. Sıra sürpriz sayılabilecek bir ismin, İlhami Özcan Aygün’ün oldu. Aygün’ün 2. Sırayı almasıyla birlikte mevcut vekiller Candan Yüceer ve Emre Köprülü birer sıra geriye düşerek, 3. Ve 4. Sırada yer aldılar. CHP’de 5. Sıra Adem Dalgıç’ın, 6. sıra İsmail Doğaroğlu’nun, 7. Sıra ise Gülfer Ümit’in oldu.
MHP’DE 1. SIRA İL BAŞKANININ
26. Dönem seçimlerinde Tekirdağ’dan Milletvekili çıkaramayan MHP, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde 1. Sırayı İl Başkanı Koray Önsel’e verdi. MHP’nin diğer adayları ise; 2 Çığır Doğu Zorlu, 3 Mustafa Yıldırım, 4 Recep Çalışkan, 5 Muhammer Varol, 6 Zehra Çalışkan, 7 Oktay Üstün oldu.
İYİ PARTİ’DE DODURKA 3. SIRADA KENDİNE YER BULDU
24 Haziran seçimlerinde nasıl bir sonuç alacağı merakla beklenen İyi Parti, 1. sıraya Tekirdağ siyasetinin tanınmış isimlerinden İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Enez Kaplan’ı yazdı. Tecrübeli isimlere listesinde yer veren İyi Parti’de, 2. Sıra Demokrat Parti eski Milletvekili Muhtar Mahramlı’nın oldu. İyi Parti listesinde hayal kırıklığı yaşayan isim ise Tamer Dodurka oldu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa ederek, İyi Parti’den Milletvekili adayı olan Tamer Dodurka, kendine 3. Sırada yer bulabildi. İyi Parti’nin diğer adayları 4 Belma Kuvancı, 5 Oğuzhan Aydın, 6 Tuncay Kırmızıgül, 7 Nurcan Balcı Erol oldu.