REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Dönmez: “Üç tane şeriat heveslisine meydanı boş bırakmayacağız”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dönmez: “Üç tane şeriat heveslisine meydanı boş bırakmayacağız”
347
19 Mayıs 2020 - 0:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı

CHP’li Dönmez, yayımlamış olduğu mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet’e ve ulusal bağımsızlığa giden yolun başlangıcı, ulusal kurtuluş mücadelemizin ilk adımı olan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümünü.

1. Dünya Savaşı’nın bitiminde imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması, Türk Ulusu için acılı günlerin başlangıcı olmuştur. Adı ateşkes antlaşması olan bu belgenin maddeleri ne yazık ki itilaf devletlerine ülkenin dört bir yanını işgale açık hale getirmişti.

13 Kasım 1918’de İstanbul’a dönen Mustafa Kemal’in gördüğü manzara şöyleydi: 1915’te Mehmetlerin geçit vermediği Çanakkale’den Mondros ateşkes hükümlerine göre ellerini kollarını sallayarak geçip boğaza demirleyen 55 parçalık müttefik donanmasının boğazın iki yakasına yönelik topları İstanbul halkını tehdit etmekteydi… Haydarpaşa’da indiği trenden işgalci donanmanın arasından karşıya geçen Çanakkale kahramanının maiyeti O’nun ağzından şu sözleri duyarlar: ‘Geldikleri gibi gidecekler!’

Ülkenin içine düştüğü esaret fikrini külliyen reddederek ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ bilinciyle Türk Ulusunun kaderinin yalnız ve ancak bağımsızlık olduğunu tüm dünyaya öğreten bir simgedir 19 Mayıs.

19 Mayıs 1919’da Samsun’la başlayan süreç, kurtuluş önderinin, kurtuluşu kanıyla, canıyla gerçekleştirecek halkıyla birlikte yürütülecek bir kutsal başkaldırının başlangıcıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençliğine duyduğu güveni her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir.

Yüce Atam!  Bu bayramı büyük bir buruklukla yaşıyoruz. Ne yazık ki bize emanet ettiğin Cumhuriyeti yıkmak, seni her yerden silmek için örgütlenmiş çeteler durmadan çalışıyor. Her tarafımız zulüm, baskı. Her fırsatta ne kadar dindar olduklarını söyleyenler, halka verilen ekmeği, aşı yasaklıyor. Suçluların, güçlü olduğu bir dönem yaşıyoruz. Her zamanki gibi öngörülerin hep doğru çıkıyor. ‘Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.’ demiştin, çok da doğru söylemişsin. Kurmuş olduğun Cumhuriyeti yıkıp, şeriat devleti kurmak isteyenler tüm baskılarını, kötülüklerini biz yurtseverler üzerine uyguluyorlar. Ancak yine senin dediğin gibi ‘Ey Türk istikbalinin evladı! Tüm bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen, Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!’ Şartlar ne olursa olsun bunlarla mücadelemiz sürecek. Kuşkun olmasın. Üç tane şeriat heveslisine meydanı boş bırakmayacağız. Hazreti Ali’nin dediği gibi; ‘Haksızlık karşısında eğilmeyin, zira hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.’

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.