10.1 C
Çerkezköy
6 Aralık Pazartesi, 2021
spot_img

Dönmez’den Gaziler Günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Dönmez, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazilik, Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk
fedakârlığının yaşayan destanıdır.

Bilindiği gibi, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik’ unvanı veriliş tarihi olan 19 Eylül her yıl ülkemizde Gaziler Günü olarak anılmaktadır.

Vatanımızın birliğini korumak, dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek için canlarını düşünmeden feda etmiş şehitlerin yanında, her karış toprağı kahramanca savunan gazilerin değerinin anlaşılması ve onların temsil ettikleri kutsal makamın kavranması açısından 19 Eylül Gaziler Günü ayrı bir önem taşımaktadır.

Gazilerimiz, şehitlerimiz ve onların yakınları, ülkemizin en kıymetli emanetleridir. Şehit ve gazilerimiz arasında hiçbir ayrım yapılmaksızın ailelerine sahip çıkılması ve eşit haklara kavuşturulması gerekmektedir. Hepsini devlet güvencesinde, kimseye muhtaç olmadan, onurla, gururla ve huzur içinde yaşatmak devletin asli görevidir.

Bu vesile ile başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin bağımsızlığı ve huzuru için canını vermiş tüm şehitlerimize ve bu uğurda gazi olan tüm yurttaşlarımıza en derin şükranlarımızı ve hürmetlerimizi sunuyor, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyoruz.”

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar