Çerkezköy Belediyesi’nin ‘Bugün Bir İyilik Yapmaya Var mısınız?’ sloganı ile Kızılpınar Kültür Merkezi’nde hizmete açtığı sosyal yardım mağazası ‘Çerkezköy Belediyesi El Ele Butik’te vatandaşların kullanmadığı kıyafet ve oyuncaklar ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

‘BUGÜN BİR İYİLİK YAPMAYA VAR MISIN?’
Vatandaşların kullanmadığı kıyafet ve oyuncaklar Kızılpınar Kültür Merkezi’nde hizmete açılan sosyal yardım mağazası ‘El Ele Butik’ ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Çerkezköy Belediyesi’nin kısa bir süre önce ‘Bugün bir iyilik yapmaya var mısın?’ sloganı ile başlattığı proje kapsamında çocuklar için ikinci el oyuncaklar, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ikinci el kıyafetler toplanarak Kızılpınar Kültür Merkezi’nde oluşturulan sosyal yardım mağazasında yeni sahipleri ile buluşturuluyor. Ayrıca Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın girişimleri ile alınan yeni kıyafet ve oyuncaklar da sosyal yardım mağazası aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

BAĞIŞLAR KÜLTÜR MERKEZİNE ULAŞTIRILIYOR
Sosyal yardım mağazası ‘El Ele Butik’ için hiç kullanılmamış veya ikinci el kıyafet ile oyuncak bağışı yapmak isteyen vatandaşlar eşyaları ve oyuncakları Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim ve Kültür Sanat Merkezi’ne, Çerkezköy Belediyesi Danışma Birimine veya Kızılpınar Mahallesi’nde bulunan Kültür Merkezi’ne ulaştırabiliyor. Kıyafet bağışında bulunacak vatandaşların, bağış yapacak oldukları kıyafetleri temiz ve ütülü bir şekilde teslim etmeleri ise ihtiyaç sahibi vatandaşların kıyafetleri aldıklarında hemen kullanmaya başlamaları konusunda faydalı oluyor.