müjganserkan etkinlik2Çerkezköy Belediyesi’nin desteğiyle sahnelenen, İzmir Tarla Faresi adlı Çocuk Tiyatrosu Grubu’nun oyunları, Müjgan Serkan Karagöz İlköğretim ve İş Okulu’nda eğitim gören engelli öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı.

Müjgan Serkan Karagöz İlköğretim ve İş Okulu Konferans Salonu’nda, Çerkezköy Belediyesi’nin desteği ve İzmir Tarla Faresi adlı Çocuk Tiyatrosu Grubu’nun katılımıyla öğrencilere yönelik bir program düzenlendi.
ÖĞRENCİLER KEYİFLİ DAKİKALAR YAŞADI
Kukla, dans ve mask gösterileri içeren oyunu izleyen engelli öğrenciler oldukça keyifli anlar yaşarken, böyle bir etkinlikte yer almaları da moral motivasyonları açısından oldukça yararlı oldu. Sahnelenen oyunda, kırmızı bir erik çekirdeğinin hikayesi de müzik eşliğinde anlatılırken, minik çekirdeğin hayalleri olduğu ve büyüyüp ağaç olmak istediği masalsı bir dille çocuklara aktarıldı.
OYUNA YOĞUN KATILIM
Salı günü saat 15.00’da başlayan programı, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan İnce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin Yaşar, Hüseyin Erdoğan, THK Çerkezköy Şube Başkanı Mustafa Zümbül, Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, AKP İlçe Teşkilat Başkanı Alaettin Demirbağ, AKP Tekirdağ İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, Okul Müdürü Rızvan Öztürk, hayırsever Müjgan Serkan Karagöz çifti, öğretmenler, öğrenciler, engelli vatandaşlar ve aileleri takip etti.

müjganserkan karagöz tiyatro

KARAGÖZ ÇİFTİNDEN ERTEM’E PLAKET
Programın açılış konuşmasını yapan Okul Aile Birliği Başkanı Müjgan Karagöz ve eşi Serkan Karagöz etkinliğe katılan herkesi selamladıktan sonra, programın düzenlendiği Konferans Salonu’nun iç dizaynını yapan Çerkezköy Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti ve Belediye Başkanı Ali Ertem’i sahneye davet etti. Ertem’den önce kısa bir konuşma yapan Serkan Karagöz de, Ali Ertem’in, okulun kuruluşundan bu yana kendileriyle yakından ilgilendiğini ve her türlü desteği verdiğini belirtirken, aileleri ve diğer konukları ağırlamaktan ötürü çok mutlu olduklarını söyledi. Konuşmanın ardından Serkan Müjgan Karagöz çifti Ali Ertem’e bir plaket takdim etti.

“BUNUN ANLAMI ÇOK FARKLI”
Karagöz’ün arından konuşan Ali Ertem, “Bugün burada sizlerle olduğum için büyük mutluluk duyuyorum. Ayrıca benim için çok anlamlı bir gün. Çok fazla plaket alıyoruz ama burada yapılan katkılar sonrası sizden aldığım plaket çok farklı bir anlam taşıyor” dedi.
“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”
Okulun yapılmasını sağlayan Karagöz çiftine yürekten teşekkür eden Ertem, “Karagöz çifti Çerkezköy’de çok güzel bir ortam hazırladı. Biz de ufak bir katkımız olsun istedik. Sizlere yardım eli uzatmak, eğitiminize katkı sağlamak, sorunlarınıza ortak olmak bizim görevimiz. Bu düşünceye sahip olmak her yöneticinin görevi olmalı. Biz de layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Bundan sonra da, üzerimize düşen ne varsa gönülden yapmaya hazırız” diye konuştu.
“SİZLERLE BİRLİKTE OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Ali Ertem’in ardından Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan İnce’yi sahneye davet eden Karagöz çifti, İnce’ye de desteklerinden ötürü çiçek takdim ederken, Gökhan İnce de, “Biz her zaman sizlerle birlikte olmak için çalışıyoruz. Sıkıntılarınızı da biliyoruz. Belediye olarak, bu sıkıntılarınızdan az da olsa uzaklaştırıyorsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.