REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Erdinç Yılmaz ve cehaletin dayanılmaz hafifliği…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erdinç Yılmaz ve cehaletin dayanılmaz hafifliği…
A. Kadir Kıldıze
A. Kadir Kıldıze( a.kildize@gmail.com )
829
10 Mayıs 2020 - 11:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Merhaba kıymetli okur.

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, Cumartesi akşamı Kapaklı’da faaliyet gösteren bir basın kuruluşunun sosyal medyada canlı yayınlanan tv programına konuk oldu.

CHP’nin çiçeği burnunda ilçe başkanı, 3 saate yakın süren programın tamamında ne konuştu bilmiyorum ama son 10-15 dakikasını bana ve gazetemize ayırmış.

Sayın Başkan bir yandan yaptığımız haberlerden memnun olmadığını dile getirirken diğer yandan da cehaletin verdiği dayanılmaz hafiflikle bize gazetecilik dersi vermeye kalkmış.

Cehaletin dayanılmaz bir hafifliği olur değerli okur. Cahil adam, hele bir de makam sahibi ise düşünmeden konuşur. Öyle ya, başkan nihayetinde. Koskoca ilçe başkanı. Her ne kadar milletvekili yordamıyla başkan olsa da bir makamın sahibi artık.

Makam, cahil adama bir adet koltuğun yanı sıra düşünmeden konuşma imkanı da verir. Hayatın sırrını öğrenmiştir artık makam sahibi. Gazeteciyi, yazarı, tiyatrocuyu ve hatta bir bilim insanını bile eleştirebilir. Herkesi, her şeyi eleştirmek haktır ona. Cehalet mutluluktur çünkü.

Seçime yalnız katılsa alacağı oy bir elin parmaklarını geçmeyecek olan Erdinç Yılmaz, utanmadan, sıkılmadan bana ve gazetemize aba altından sopa göstermeyi de ihmal etmemiş. Arkamda 60 bin tane CHP üyesi var diyerek CHP’nin CNN Türk’e uyguladığı boykotu hatırlatıp tehdit etmiş bizi.

Bak Erdinç Bey, sen belki bilmezsin ama arkandaki CHP Üyeleri iyi bilir bölgede hangi gazetenin havuz medyası olduğunu. Kısacası bizden sana CNN Türk çıkmaz. Sen bizi boş ver de dikkat et havuzda kendin boğulmayasın.

Bir de mesleğe yeni bir kavram kazandırdığın için camia olarak sana minnettar olacağımızı bilmeni istiyoruz Erdinç Bey. Neydi o kavram; ‘iyi huylu gazeteci’ Af edersiniz ama tümör müyüz bir Erdinç Bey? İyi huylumuz, kötü huylumuz var da benim mi haberim yok?

Geldik sona ve en önemli kısmına Sayın Başkan. Sen yayında beni sona saklamışsın, ben de senin en cahil söylemini en sona sakladım. Demişsin ki; ‘AKP Meclis Üyesi bir arkadaşımız, bu gazetenin yaptığı bir haberin altına yorum yaparak Genel Başkan yardımcımıza hakaret etmiş. Bu gazetenin sahibi arkadaş iyi huylu bir gazeteci olsa, arar bu meclis üyesini uyarır. Ama bu arkadaş ne yapıyor, hemen manşet atıyor, haber yapıyor.’

Ben sana ne diyeyim Erdinç Bey? Şu kısmı anlatırken karşındaki gazeteci bile ne diyeceğini şaşırdı sende ‘tık’ yok. Evet, sende ‘tık’ yok. Yahu adam senin Genel Başkan Yardımcına sövmüş. Ben bunu haber yapmışım, gündeme getirmişim, sen bana teşekkür edeceğine kızıyorsun. Anlamadığım nokta şu; acaba sana iş çıkartıyoruz diye mi sinirleniyorsun? Faik Öztrak’a ulaşmak mı yordu seni?

Kalın sağlıcakla.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.