2004-2014 yılları arasında Ak Parti’den Çerkezköy Belediye Başkanlığı yapan Ali Ertem, AKP Çerkezköy Milletvekili 6. Sıra adayı Abdullah Öğe’yi ve sahibi olduğu gazeteyi eleştirdi. Öğe’nin sahibi olduğu gazete aracılığıyla algı yönetimi yapmaya çalıştığını ve milleti kandırdığını ifade eden Ertem; “Yapılan bu haberlerle aslında kamuoyu önünde algı operasyonunun daniskası yapılıyor. En düşük oyun alındığı 2018 seçimlerini başarı diye yazmak hangi akıl ürünüdür, Reis’in aldığı %50’nin üzerindeki oyu Akpartinin oyu gibi lanse etmek hangi aklın ürünüdür. % 38’i %50’nin üzerinde göstermek ve milleti kandırmak için yazmak en basitiyle ahlaksızlıktır. Ha bir de bazı isimlere yağdanlık yapmak da ne ki?” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Havadis- Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem, AKP 6. Sıra milletvekili adayı Abdullah Öğe ve gazetesini milleti kandırmakla suçladı.
REİSİN BAŞARISINI SAHİPLENİYORLAR
Abdullah Öğe’nin sahibi olduğu gazete aracılığıyla milleti kandırarak algı yönetmeye çalıştığını ifade eden Ertem; “En düşük oyun alındığı 2018 seçimlerini başarı diye yazmak hangi akıl ürünüdür, Reis’in aldığı %50’nin üzerindeki oyu Akpartinin oyu gibi lanse etmek hangi aklın ürünüdür” dedi.
GRAFİKLERLE AÇIKLADI
AKP’nin Çerkezköy ve Kapaklı geçmiş seçimlerdeki oy oranlarının grafiklerini de paylaşan Ertem, Öğe’nin birilerine yalakalık yapmak için başarısızlığını başarıymış gibi kendi gazetesi aracılığıyla lanse etmeye çalıştığını iddia etti.
KILIÇDAROĞLU BENZETMESİ
Öğe’nin tavrını CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na benzeten Ertem; “Bu tip bahaneleri seçim kaybeden kılıçdaroğlunun bahaneleri arasında duyardık ve çok gülerdik. Ancak kendi teşkilatımın bahanesi haline gelirse ağlamak gerekir. Ayrıca milleti saf yerine koymak da nedir? Sizin bu şark kurnazlığınızı farketmiyecek mi sanırsınız?” diye konuştu.
“TEŞKİLATSIZ GİRSEK DAHA ÇOK OY ALIRDIK”
Seçmenin AKP’ye sarı kart gösterdiğini iddia eden Ertem; “Daha dün yazdım; bu milletin adaylar ve teşkilatlar nedeniyle seçimde sarı kart gösterdiğini. Bir gün geçmedi isbat ettiler. Buradan ilan ediyorum, eğer teşkilatsız seçime girseydik daha fazla oy alırdık” açıklamasında bulundu.
İŞTE ERTEM’İN GÜNDEM YARATACAK TWEETLERİ