28.1 C
Çerkezköy
30 Eylül Cuma, 2022
spot_img

Gaziler Günü Çerkezköy’de kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören ve çeşitli etkinlikler ile kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü kutlama programına Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Burak Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Yılancı ve Enver Bayram, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve gaziler, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, STK temsilcileri, şehit aileleri ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENKLER SUNULDU

Kutlama programında ilk olarak Çerkezköy Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Çerkezköy Belediye Başkanlığı ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği çelenkleri Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Ardından Çerkezköy Polis Evi’ne geçen protokol ve gaziler ile yakınlarına Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü tarafından yemek verildi. Kuran-ı Kerim okunması ile başlayan yemek yapılan dua ile sona erdi.

Benzer Haberler

spot_img

En Son Haberler

kapaklı haberler