2-5 Şubat tarihleri arasında bu yıl 15.’si düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’nda takım olarak gümüş madalya, bireysel olarak ise 4 gümüş,2 bronz ve 1 merit sertifikası kazanan Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Bölümü öğrencileri Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti.

GÜMÜŞ MADALYA KAZANDILAR
2-5 Şubat tarihleri arasında bu yıl 15.’si düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’nda takım olarak gümüş madalya, bireysel olarak ise 4 gümüş,2 bronz ve 1 merit sertifikası kazanan Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Bölümü öğrencileri Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Talat Mutlu, bu yıl İstanbul’da 15.’si düzenlenen İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’na Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Bölümü’nün 11. sınıf öğrencilerinden oluşan 7 öğrenci ile katıldıklarını ve yarışmada Selin Taşkın, İlayda Özdoruk, Meltem Kandemir ve Gizem Çoban’ın gümüş, Sevim Bayrak ve Zeynep Meryem Kılıç’ın ise bronz, Meltem Kandemir’in ise merit sertifikası aldığını belirterek, “Öğrencilerimiz toplamda 4 gümüş, 2 bronz ve 1 merit sertifikası alarak takım halinde gümüş madalya elde etti.” dedi.

DESTEK İSTEDİLER
Toplamda 21 ülkenin katıldığı İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’nda takım olarak ikincilik elde etmelerinden dolayı son derece mutlu olduklarını ve öğrencileri ile gurur duyduklarını ifade eden Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Talat Mutlu, Mayıs ve Haziran aylarında İzmir, Edirne ve Bursa’da düzenlenmesi planlanan turnuvalara da katılarak, daha büyük başarılar elde etmeyi hedeflediklerini ve bunun için ulaşım noktasında Çerkezköy Belediyesi’nden destek istediklerini belirtti.

‘SEVE SEVE YARDIMCI OLURUZ’
Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Bölümü öğrencilerinin başarısından dolayı mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu belirten Başkan Akay, “Yarışmada dereceye giren arkadaşlarımızı ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyor ve tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki yarışmalarda ve atılacakları iş hayatlarında da aynı başarıyı yakalarlar ve üzerine koyarlar.” dedi. Mayıs ve Haziran aylarında yapılması planlanan turnuvaların tarihlerinin netleşmesi ve Çerkezköy Belediyesi’ne bildirilmesi durumunda ulaşım noktasında seve seve yardımcı olacaklarını ifade etti.