Çerkezköy’de eğitim veren bir okul müdürünün, Çerkezköy’ün en popüler okullarından birinde yaşanan usulsüzlükleri belgelediği ve bu belgeleri göreve yeni başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’e teslim ettiği iddia edildi. Öte yandan Çerkezköy’de Milli Eğitim camiası, yaşanan tartışmanın asıl nedeninin halef–selef kavgası olduğunu düşünüyor. Kulislerde, Hüseyin Erdoğan’ın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı dönemde kendisine yakın olan okul müdürleri ve sendika temsilcilerinin yeni gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’e tavır aldığı, Gümüş’ün de Erdoğan’a yakın olan ekibin üzerine gittiği edinilen bilgiler arasında.

Çerkezköy Havadis-Çerkezköy’ün en popüler okulları arasında yer alan bir lisede usulsüzlük yaşandığı ve bu usulsüzlükleri başka bir okul müdürünün belgeleyerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’e teslim ettiği iddia edildi.
TOPLANTIDA TARTIŞMA ÇIKTI
Geçtiğimiz günlerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıya, iki okul müdürü arasında yaşanan tartışma damgasını vurdu. İddiaya göre okul müdürlerinden biri, diğerinin okulda usulsüzlükler yaptığını belgeledi ve bu belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’e teslim etti.
GİRİLMEYEN DERSLERDEN PARA ALINDI İDDİASI
İki okul müdürü arasında yaşanan tartışmanın nedeni, okul müdürlerinden birinin Çerkezköy’ün en popüler okullarından birinde, müdür ve idarecilerin ücretlerini almalarına rağmen derslere girmediğini belgelemesi ve bu belgeleri Hüseyin Gümüş’e vermesi olarak iddia edildi.
“HALEF-SELEF KAVGASI!”
Öte yandan Çerkezköy’de Milli Eğitim camiası, yaşanan tartışmanın asıl nedeninin halef –selef kavgası olduğunu düşünüyor. Zira geçtiğimiz ay Hüseyin Erdoğan, iki yıldır vekaleten yürüttüğü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınmış, yerine Hüseyin Gümüş atanmıştı. Kulislerde, Hüseyin Erdoğan’ın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı dönemde kendisine yakın olan okul müdürleri ve sendika temsilcilerinin yeni gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’e tavır aldığı konuşuluyor. Gümüş’ün de Erdoğan’a yakın olan ekibin üzerine gittiği edinilen bilgiler arasında.
SAVAŞI KİM KAZANACAK?
Hüseyin Erdoğan’ın görevden alındığı günden itibaren yerine atanan Hüseyin Gümüş’e karşı tavır aldığı, Gümüş’ün de Erdoğan ve ekibinin üzerine gittiği konuşulurken, Milli Eğitim’de yaşanan bu savaşı kimin kazanacağını zaman gösterecek.
Haber: A. Kadir Kıldıze