Çerkezköy’de eğitim – öğretim veren bir okulun Din Kültürü Öğretmeni M.Ö.’nün, derse girdiği sınıflarda kadınları aşağılayıcı söylemlerde bulunduğu iddia edildi. Söz konusu iddialar hakkında suç duyurusunda bulunan Eğitim İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, “Eğitim İş olarak bu hasta kafalarla mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayacağız.” dedi

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
Bahse konu iddialarla ilgili Eğitim İş Sendikası Tekirdağ Şubesi adına Şube Başkanı Hüseyin Eren tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“AÇIK GİYİNEN KADIN İFFETSİZDİR”
“Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü öğretmeni M.Ö., girdiği sınıflarda kadınları aşağılayan bir söylem kullanmıştır. Söz konusu öğretmen: ‘Kadınlar mini etek giymeyi abartmamalıdır. Her karının altında bir mini etek, bir araba yola çıkmaya korkuyoruz. Açık giyinen kadın iffetsizdir’ gibi söylemleri sınıf ortamlarında kullandığı iddia edilmektedir. Ayrıca, tecavüz sonucu vefat eden kız çocuğundan öğretmenler odasında bahsederek “Fransa’da, Amerika’da da çocuk istismarı oluyor. CHP’nin bir başkan yardımcısı da bir otobüste bir çocuğa tecavüz etmiştir.”, “Erkekler yaratılıştan tahrik olur, kadınlar mini etek giymeyi abartırsa erkek de bakar” ve “Şeriat gelsin, siz hiç kadınların erkeklere bakıp ‘vay yavrum bacağa bak!’ Dediğini duydunuz mu? Kadının vazifesi örtünmektir.” dediği iddia edilmektedir. Öğretmenler odasındaki bu konuşmalar bazı öğretmenler tarafından tutanak altına alınmıştır.

DOKUNMAYIN ÇOCUKLARIMIZA
Suçu öven, kadınları ve kız çocuklarını aşağılayan bu öğretmen Vehabi kültürünün ne kadar içimize işlediğinin bir göstergesidir.

Bu adama öğrenci teslim edilemez. Evladını bu kültürle büyütmek isteyenlere sesleniyorum: Verin evlatlarınızı bu adama.

Dokunmayın çocuklarımıza….

Eğitim iş olarak bu hasta kafalarla mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayacağız.”

Buharlaşmasına izin vermeyeceğiz.”