24 Haziran seçimlerinde MHP’den 1. Sıra Milletvekili adayı olan Koray Önsel, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Çerkezköy’den Belediye Başkan adayı olmak için MHP Genel Merkezine aday adaylık başvurusunda bulundu. Önsel’in son ana kadar bekleyip başvuru yapması ise kulislerde; “CHP ve AKP’nin yerli adaya yönelmesine karşı MHP’nin Anadolu adayı hamlesi’ olarak yorumlandı.

Gazete Havadis- 24 Haziran seçimlerinde MHP’den 1. Sıra Milletvekili adayı olan Koray Önsel, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Çerkezköy’den Belediye Başkan adayı olmak için MHP Genel Merkezine aday adaylık başvurusunda bulundu.
ADAYLIK BAŞVURUSUNU GENEL MERKEZE YAPTI
Kişisel Facebook hesabından yapmış olduğu paylaşımla aday adaylık başvurusunu açıklayan Önsel, “2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizden Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adaylığı için kıymetli Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ’nin müsaadeleri ile başvurumu yaptım. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” ifadelerini kullandı.
YERLİ ADAYLARA KARŞI YARIŞACAK
Önsel’in aday adaylık başvurusunun ardından Çerkezköy siyasi kulisleri de hareketlendi. CHP’nin adayının Vahap Akay olması, AKP’nin aday tercihini Süleyman Kozuva’dan yana kullanacağına kesin gözüyle bakılması sonucunda MHP’nin ‘Anadolu adayı’ hamlesi yaptığı kulislerde en çok konuşulan konular arasında yer aldı.
ÖĞE İSYAN BAYRAĞINI AÇTI İDDİASI
Siyasi parti kulisleri hareketli dakikalar yaşarken bir iddia da AKP kulislerinden geldi. İddiaya göre AKP İlçe eski Başkanı ve Çerkezköy Belediye Başkan aday adayı Abdullah Öğe, İl Başkanlığı’na giderek İl Yönetimine rest çekti. Öğe’nin İl Yönetimine; “Madem beni aday göstermeyecektiniz, neden temayüle soktunuz. Üstelik temayülde ben birinci çıktım. Eğer aday gösterilmezsem yerel seçimlerde ben ve ekibimden çalışmamı beklemeyin” dediği iddia edildi.
ERCAN ERDOĞAN’DAN İSTİFA ETMESİNİ Mİ İSTEDİ?
Bir diğer iddia ise Öğe’nin İl Yönetimi ile yaptığı görüşmenin ardından vekaleten ilçe başkanlığı görevini yürüten Ercan Erdoğan’dan istifa etmesini istediği. Erdoğan’ın ise Öğe’nin bu talebini reddettiği iddia ediliyor.