Çerkezköy Belediyesi tarafından 2015 yılında hizmete sunulan ikram çeşmesinden 16 Eylül Pazartesi gününden itibaren her sabah yeniden sıcak çorba ikramı yapılmaya başlanacak

PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR
Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde Amfi Tiyatro yanında hizmet veren ikram çeşmesinden her sabah işe giden veya işten gelen işçiler, okula giden öğrenciler için çorba ikram edileceğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Yaz tatilinin ardından işe giden veya işten gelen işçilerimiz ile okula giden öğrencilerimiz 16 Eylül Pazartesi gününden itibaren sabah çorbalarını yeniden ikram çeşmemizden içmeye başlayacaklar. Sabah erken saatlerde uyanarak, okuluna, işine koşturan öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız için sıcak bir çorbanın öneminin büyük olduğunu biliyoruz. Bu nedenle 2015 yılında hizmete soktuğumuz İkram Çeşmemizin gerekli bakım ve temizliğini yaparak, Pazartesi gününden itibaren yeniden halkımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

HER GÜN SICAK ÇORBA AKACAK
“İkram çeşmesinde en geç 06.30’da çorba hazır olacak. Vatandaşlarımız çeşmedeki çorba bitene kadar içebilecekler” diyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Üç vanası olan bu çorba çeşmesinden vatandaşlarımız her sabah 06.30 ile 09.00 saatleri arasında ücretsiz olarak çorbalarını içmeye devam edebilecek” dedi.

HER GÜN FARKLI BİR ÇEŞİT
Hafta içerisinde hizmet veren ikram çeşmesinden her gün değişik çorba çeşitlerinin akacağını kaydeden Başkan Akay, her gün çorbanın bitmesi ile birlikte temizliği yapılan çeşmenin hijyeni için gerekli özenin gösterildiğini kaydetti.