chp eğitimCumhuriyetçi Halk Partisi (CHP) tarafından ülke çapında düzenlenen ‘’İktidarın yolu, Parti Okulu’’ sloganı ile yürütülen Parti Okulu Projesi kapsamında, Tekirdağ ve ilçelerinde, ‘Parti Okulu’ eğitimlerinin başlayacağını bildiren CHP Çerkezköy İlçe Eğitim Sekteri Nejdet Ertürk, eğitimlerin içeriğini anlatan bir basın açıklaması yaptı.
CHP Çerkezköy İlçe Eğitim Sekreteri Nejdet Ertürk’ün basın açıklaması;
Genel Merkezimizin tüm ülke çapında ‘’iktidarın yolu, Parti Okulu’’ sloganı ile başlatmış olduğu parti okul projesi kapsamında, ilimiz genelinde ‘’Tekirdağ parti okulu İl Eğitim birimi’’ olmuştur. Genel Merkezimizin belirlediği eğitmenler bu konuda bu konuda eğitim vermek üzere eğitilmiş ve bu ‘’Eğitimcilerin Eğitimi’’ programı sonrası eğitimci olmaya hak kazanan üyelerimiz önderliğinde Tekirdağ ve İlçelerinde Parti Okulu eğitimlerinin başlamasına karar verilmiştir.
Parti içi eğitim yıllardan beri tüzüğümüzde yer alan, fakat pratikte uygulanmasında bugüne kadar istenilen yol alınamamış bir projeydi. Genel Başkanımız Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU’ DA bu projeye çok önem vermekte ve ilerleyen yıllarda her türlü adaylık ve görev sürecin de Parti Okuluna katılımın önemli bir kriter olacağını her fırsatta dile getirmektedir.
Parti içinde üyelerimizin bilgi, birikim ve bilinç düzeylerini artırmak, parti ideolojisini benimsemeleri ve içselleştirmelerini sağlamak; ortak çalışma ve propaganda becerilerini artırmak eğitim çalışmaları ile olanaklıdır.
Parti okulun da; Halkla ilişkiler, CHP tarihi, CHP tüzüğü, Sosyal Demokrasi, İnsan hakları, kadın-erkek eşitliği gibi dersler verilecek olup, üyelerimizin temel siyasi eğitimlerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.
Çerkezköy’de ilki 23/24 Mart 2013 tarihinde başlayacak olan eğitim için gerekli hazırlıklar tamamlandı. Yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla başlayacak eğitim daha sonra tüm üyeleri kapsayacak şekilde devam edecek.
İkinci Eğitim programı 27/28 Nisan 2013,üçüncüsü ise 15/16 Haziran 2013 tarihinde uygulanacaktır.
Parti Okulu’na katılmak isteyen üyelerimizin, İlçe başkanlığından temin edebilecekleri ‘parti okulu başvuru Formu’nu doldurup, İlçemizde gerçekleştirilecek eğitim tarihinden hangisinin kendisine en uygun tarih olduğunu da belirtip ilçe başkanlığımıza formları teslim etmeleri gerekmektedir. Eğitimlerimiz hafta sonları Cumartesi-Pazar günleri 09.00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Eğitim esnasında eğitim programına harfiyen uyulacak ve mutlak disiplin uygulanacaktır. Eğitimi başarı ile tamamlamak için, katılma kararı verilen tarihlerdeki programı eksiksiz tamamlamak şarttır.