imam hatipÇerkezköy İmam Hatip Ortaokulu eğitim-öğretim hayatlarının ilk yıllarında  Tekirdağ’da yapılan ve 10 imam Hatip Ortaokulunun katıldığı bilgi yarışmasında birincilik sahibi oldu. Tüm sorulara doğru cevap veren öğrenciler, ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’den aldılar. 

Çerkezköy Havadis- Çerkezköy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Bilgi ve Kültür Buluşması kapsamında Tekirdağ’da düzenlenen bilgi yarışmasında tüm sorulara doğru cevap vererek birinci oldular.

ÖDÜLLERİNİ İŞLER’DEN ALDILAR

Bilgi ve Kültür Buluşması kapsamında Tekirdağ İnönü Spor salonunda düzenlenen bilgi yarışmasına katılan Çerkezköy İmam hatip ortaokul öğrencileri, 5-E sınıfından Ayşe Erdoğan, 5-B sınıfında Ali Abdülkadir Bulut, 5-E sınıfından Fatmanur Karslı ve 5-D sınıfından Muhammet Enes Ezer büyük bir başarı ortaya koyarak birinci oldular. Toplam 15 sorunun öğrencilere yöneltildiği yarışmada soruların tamamına doğru cevap veren öğrenciler yarışma sonunda ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’den aldılar.

“DİĞER ÖĞRENCİLERE DE ÖZGÜVEN SAĞLADI”

Kuruldukları ilk yılda öyle bir başarı elde ettikleri için mutlu olduklarını belirten Rehber Öğretmen Yasemin Çakır ise,” kurulduğu ilk yıl böyle bir başarı elde eden çok az okul vardır. Öğrencilerimizin bu başarısı bizleri ve öğrencilerimizi çok mutlu etti ve gururlandırdı.  Böyle başarıların elde edilmesi okulumuzdaki diğer öğrencilere de bir özgüven sağladı, onların önünü açtı.” Şeklinde konuştu.

“CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM”

Bilgi yarışması öncesi öğrencilerin okulda sıkı bir hazırlık dönemine girdiğini belirten İsa Çetin,” öğrenciler rehber öğretmenleri Yasemin Çakır önderliğinde büyük bir çalışma dönemi geçirdiler. Bu öğrencilerimiz okulumuzda da başarılı bir şekilde derslerine devam ediyorlar. Özellikle Siyer ve Temel dini bilgiler alanında gelen sorulara kolaylıkla cevap verdiler. Öğrencilerimi ve Rehber öğretmenleri Yasemin Çakır’ı canı gönülden kutluyorum. Okul olarak öğrencilerimize hediyelerini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında vereceğiz. ” İfadelerini kullandı.

“SEMAZEN GÖSTERİSİ BEĞENİ TOPLADI”

Bilgi ve Kültür buluşması kapsamında düzenlenen bilgi yarışmasında çeşitli aktiviteler de yapılırken Mehteran Takımı ve semazen gösterisi büyük ilgi topladı. Sonrasında kuran dinletisinin yapıldığı program sona erdi.