Tekirdağ’da imam hatip lisesinde görevli 2 çocuk babası felsefe öğretmeni M.D., 10’ncu sınıf öğrencisi 15 yaşındaki G.K.’yı bilgisayarındaki cinsel içerikli görüntüleri sildirmek için çağırdı. Ardından da öğrencisine, “Tatlışım… Öptüm paşam… Yoksa azgınlaşırsın mmm” diye mesajlar gönderdi. Yakalınca da Allah’a sığındı.


Bilgisayarındaki cinsel içerikli görüntüleri sildirmek için çağırdığı 15 yaşındaki öğrencisine, “Tatlışım… Öptüm paşam… Yoksa azgınlaşırsın mmm” diye mesajlar atan, özel arabasıyla da plaja götüren öğretmene 3 yıl hapis istendi. Olay Tekirdağ’da imam hatip lisesi 10’ncu sınıf öğrencisi, 15 yaşındaki G.K.’nın annesi H.C., oğlunun Facebook hesabını kontrol etmesiyle ortaya çıktı.
ANNE FACEBOOK’U KONTROL EDİNCE
10. sınıf öğrencisi oğlu G.K.’nın Facebook hesabını kontrol eden anne H.C.’nin, felsefe öğretmeni M.D.’den gelen ve uygunsuz olduğu ileri sürülen mesajlar dikkatini çekti. Bunun üzerine anne, önce polise ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyet dilekçesi verdi.
ÖĞRETMEN EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASI
Evli ve 2 çocuk babası felsefe öğretmeni M.D hakkında hem adli hem de idari soruşturma başlatıldı. M.D. hakkındaki şikayetten haberdar olunca anne H.C.’ye gönderdiği 3 sayfalık mektupta, ortada büyük bir yanlış anlama olduğunu ve G.K.’yı biricik oğlu olarak gördüğünü belirterek şunları yazdı:
“HAKKINIZI HELAL EDİN”
“Tatlışım, öptüm paşam, güzel oğlum kelimelerini kullanmışım. İnanın hanımefendi ben bütün öğrencilerimi çok severim. Ben kendi çocuklarıma da öyle hitap ederim. İstemeden de olsa size tuhaf şeyler yaşattığım için özür dilerim. Ben hakkımı helal ediyorum, sizler de helal ederseniz sevinirim. Okulum için çok endişeleniyorum. Sizlerden ricam eğer mümkünse şikayetinizden vazgeçmeniz. Ama yapmazsanız da canınız sağ olsun. Unutmayın onlar bizim evlatlarımız, onlara karşı en ufak bir şeytani kaygı güdemeyiz. Eğer şeytan yanılttıysa ve yanlış bir şey yapmışsak Allah’a sığınırız. Siz de haklısınız beni hiç tanımıyorsunuz ki.”
CİNSEL İÇERİKLİ GÖRÜNTÜLERİ SİLMESİNİ İSTEDİM, SİLEMEDİ
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı yapılan şikâyet üzerine M.D.’nin ifadesini aldı. M.D., “Tarihini hatırlamadığım bir gün bilgisayarımda bulunan cinsel içerikli video ve resimleri silmek istedim. Ancak beceremedim. Silmesi için G.K.’dan yardım istedim. Kendisi de tüm uğraşlarına rağmen bu video ve resimleri bilgisayarımdan silmeyi başaramadı. Geçmiş dönemde de birkaç defa başarılı gördüğüm öğrencilerimi kendi arabamla denize götürmüştüm. Çadırlarda beraber kaldık. Bunları kesinlikle kötü niyetle yapmadım” dedi. 
SAVCILIK 3 YIL HAPSİNİ İSTEDİ
Savcılık öğretmen hakkında hazırladığı iddianamede M.D.’nin öğrencisine Facebook üzerinden mesajlar attığı, her yaz arabasıyla birkaç öğrenciyi denize götürdüğü, çadırda kaldıkları yönündeki mesajı, “Hocasının tatlısı, ama sadece benim tatlım”, “yoksa azgınlaşırsın mmm” şeklindeki mesajlarının cinsel taciz içeren mesajlar olduğu belirtildi. M.D’nin 6 aydan 3 yıla kadar hapsi talep edildi.
“BU ADAMIN EĞİTİM CAMİASINDA HALEN BULUNMASI UTANÇ VERİCİDİR”
Skandal olaya sert tepki gösteren Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, “6 aydan 3 yıla kadar cezayla yargılanan bu kişinin sadece yer değişikliği ile cezalandırılması kabul edilir değildir. Bu adamın eğitim camiasında halen bulunması utanç vericidir. Milli eğitim ipe sapa gelmez gerekçelerle insanları görevden alırken bu tip insanları hala sistem içinde tutmasını anlamıyorum. Ve şiddetle kınıyor, lanetliyorum.” dedi