Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve iş yerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek veriliyor

BAŞVURU FORMU İŞKUR WEB SİTESİNDE
Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. www.iskur.gov.tr adresinden alınabilen başvuru rehberi ve formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflardan temsilcilerden oluşan komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecek.

DESTEKLENECEK PROJELER
●Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler
●Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler
●Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler
●Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve iş yerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler
●Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler.
●Korumalı iş yeri desteğine yönelik projeler.

BAŞVURULAR 28 HAZİRAN’DA SONA ERİYOR
Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, iş yerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler projelerini 28 Haziran 2019 tarihine kadar hazırlayıp Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne/Çorlu – Çerkezköy Hizmet Merkezleri’ne elden veya posta yoluyla teslim etmesi gerekiyor. Proje başvuru rehberine ve genelgeye www.iskur.gov.tr kurumsal web adresinden ulaşılabiliyor.