isimetpasaKapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İsmetpaşa Mahallesi, 32. Sokak´ta Doğalgaz ve su hattı çekim çalışmaları sonucu bozulan yolda beton yol yapım çalışması sürüyor.

“ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDECEK”

Beton yol çalışmasının  tüm hızıyla sürdüğünü  ifade eden Kapaklı Belediyesi Fen İşleri İnşaat Mühendisi  Necmi Ölke sözlerine şöyle devam etti: ” Bozulan yolumuzda öncelikle yolda bulunan fazla malzeme kepçe ile kamyona yüklenerek kaldırılıyor. Yolda zemin düzleme işleminin ardından beton dökümüne geçiliyor. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek” dedi.

TAHRİBATIN NEDENİ; ALT YAPI ÇALIŞMALARI

Kapaklı Belediyesi şehrin ana ve ara sokaklarında doğalgaz ve elektrik hatları nedeniyle tahrip olan yolları onarmak için çalışmalarına devam ediyor. Asfalt yollarda meydana gelen tahribatları onarmak için çalışmalarına başladıklarını kaydeden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ilçemizin  birçok bölgesinde asfalt ve beton döşenen yollarda tahribatların meydana geldiğini söyledi.

“YOLLARIN BAKIM VE ONARIMINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı belediye Başkanı İrfan Mandalı ‘’   Belediyemiz, Yol Bakım ve Onarım Hizmetleri çerçevesinde belediyemizin yetki alanı içerisinde bulunan yolların bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirmektedir. İlçemizde belediyemiz tarafından yürütülen yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, asfalt ve beton yolların bozulan kısımlarının onarılması; stabilize yolların bozulan kısımlarının onarılması, genişletilmesi, zemini bozuk olan yolların zemin etüdünün yapılması ve zemine uygun kalitedeki yol malzemesinin serilmesi çalışmaları yürütülmektedir” dedi.