REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

İşte KENT A.Ş.’nin durumu: Bir tek koyunları eksik!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İşte KENT A.Ş.’nin durumu: Bir tek koyunları eksik!
667
12 Mart 2020 - 13:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kapaklı Belediyesi tarafından yaklaşık bir yıl önce kurulan ve ‘Katar’a su satmak’ gibi büyük hedefleri olan KENT A.Ş.’nin, aradan geçen zamanda personel istihdamından başka bir işe yaramadığı gözlendi. Her geçen gün belediye bütçesine yük olmaya devam eden ve bünyesinde çalışandan çok yönetici bulunduran KENT A.Ş.’nin bu durumu ise yıllar önce büyük usta Levent Kırca tarafından sahnelenen ‘koyun’ skecini akıllara getirdi.

Gazete Havadis- Yaklaşık bir yıl önce Kapaklı Belediyesi bünyesinde kurulan ve çalışanından çok yönetici kadrosu olan KENT A.Ş., Levent Kırca’nın yıllar önce sahnelendirdiği ‘koyun’ skecini akıllara getirdi.

İŞTE O MEŞHUR KOYUN SKECİ

YAKLAŞIK 1 YIL ÖNCE KURULDU

Kapaklı Belediye Başkanı tarafından yaklaşık bir yıl önce kurulan KENT A.Ş.’yi kamuoyu şirketin başına getirilen İbrahim Halil Yerlioğlu ile tanıdı. Hakkında fetö ile iltisaklı olduğu şeklinde iddialar yöneltilen Yerlioğlu’nun KENT A.Ş.’nin başına getirilmesine gerek AKP içindeki partililer gerekse muhalefetteki isimler büyük tepki gösterdi. Gelen tepkiler üzerine Kapaklı’da yerel bir gazeteye demeç veren Yerlioğlu ise kendisini; ‘Bir dönem bu yapının içinde bulundum ancak daha sonra ayrıldım’ diyerek savunmuştu.

KATAR’A SU SATACAKLARDI

KENT A.Ş.’nin gündem olmasının bir diğer nedeni ise ‘Katar’a su satacağız’ iddiasıydı. Şirketin başındaki tartışmalı isim Yerlioğlu ile beraber Katar’a giden Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Katar dönüşü yaptığı açıklamada gerekli çalışmaları yaparak Katar’a su satacaklarını ifade etmişti. Ancak aradan geçen bir yılda KENT A.Ş. Katar’la ticaret yapmak bir yana, gözle görünür bir faaliyette bulunmadı.

ÇALIŞANDAN ÇOK YÖNETİCİSİ VAR

Yaklaşık bir yıldır faaliyet gösteren KENT A.Ş. bünyesinde 2 adet çalışan bulunurken, şirketin geri kalanı 2 yönetici ve 3 yönetim kurulu üyesinden oluşuyor. Çalışanından çok yöneticisi bulunan KENT A.Ş.’nin bu durumu ise yıllar önce büyük usta Levent Kırca tarafından sahnelenen ‘koyun’ skecini akıllara getiriyor. Bahse konu skeçte Bakan tarafından ziyaret edilen bir köyde bulunan bir koyunun başına, yine Bakan tarafından bir bekçi atamasının yapılmasını ve akabinde oluşan kadrolaşmayı büyük usta Levent Kırca mizahi bir dille izleyiciye aktarıyordu. Skecin sonunda ise sadece bir koyun ve bekçi ile ortaya çıkan ve kadrolaşma neticesinde giderek büyüyen şirketin, devletin bütçesine fazla yük olduğu gerekçesiyle yine bakana şikayet edilmesi ve bekçinin işine son verilmesi anlatılıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    pendik escort