İstiklal Marşı’nın Kabul Edilişinin 98’inci Yıl Dönümünü Kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla gerçekleşti.

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Tekirdağ Garnizon Komutanı Tank Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, resmi kurum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan anma programında, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, “İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Prof. Dr. Eker’in konuşmasının ardından daha önce Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlenen, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarını kapsayan resim, şiir ve kompozisyon ile İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere, protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

Program, Süleymanpaşa Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan gösterilerin sunulması ile sona erdi.