Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen 26. Uğur Mumcu Anma ve Ödül Gecesi etkinliğinde Termik Santral mücadelesininin sembolü haline gelen PINARÇALI KADINLAR ‘Emek ve Mücadele ‘dalında ödüle layık görüldüler.

Gazete Havadis- Tepebaşı Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül gecesine PINARÇALI KADINLARI temsilen Hediye Hoban, İlknur Bozkaya ve Fevziye Buğa katıldı.
“TERMİK SANTRAL OLMAZ BE YA!”
Kadınlar sahnede yaptıkları konuşmasında, “Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Bizler bu ödülleri; havasını, toprağını, suyunu, yeşilini korumak için mücadele veren tüm Pınarça kadınları adına alıyoruz. Temiz havamızı kirletmek istemiyoruz. Mücadelemize de devam ediyoruz, ‘Termik santral olmaz be ya’ diyoruz” ifadelerini kullandılar.
Yaklaşık birbuçuk yıldır devam eden mücadelemizin Eskişehir’den duyulması ve ödüllendirilmesi PINARÇA halkı adına bizi çok onure etti..Bu ödülü aldıktan sonra resmi olarak da iptal kararını öğrenmek bizleri ayrıca çok mutlu etti.Buradan tüm yetkililere ve bizlere bu mücadelede destek olan tüm kurum ve kuruluşlarla ,sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür ediyoruz.
Gecede Siyaset Ödülleri CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ile Romanya Ankara Büyükelçisi Gabriel Catalin Sopanda’ya, Basın Ödülleri Meliha Okur, Ahu Özyurt ve Ömer Duru’ya, Bilim Ödülleri Özgür Taşkın ve Ferhat Aydoğan’a, Hukuk Ödülleri Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım ve TGS Avukatı Meliha Selvi’ye, Sanat Ödülleri Prof. Devrim Erbil, Uluslararası Sanat Çalıştayı Komitesi ve Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu Sanat ve Bilim Komitesi’ne, Edebiyat Ödülleri Enis Batur, Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması Düzenleme Komitesi, Kenan Kocatürk ve Arif Keskiner’e, Çevre ve Kent Ödülleri Güven İslamoğlu, Prof. Dr. Can Ayday, Prof. Dr. Ruşen Keleş, Mücadele Ödülleri Ahbap Derneği Eskişehir Şubesi, Şeker – İş Sendikası Şube Başkanı Hamit Dokuzlar, Emine Cevahir Çalıkuşu, Yardım Sevenler Derneği, Nakliyat İş Şube Başkanı Ali Özçelik ve Tekirdağ Pınarça Mahallesi’nden Hediye Hoban, İlknur Bozkaya ve Fevziye Buğa’ya, Spor Ödülleri Paralimpik Dünya Şampiyonası 4.’sü Sümeyye Boyacı, Eskişehirspor Genç Sporcusu Metehan Altunbaş ve Tepebaşı Gençlik Spor Kulübü Voleybol Takımı’na, Yaşam Boyu Başarı Ödülleri ise Alpay ile Tunç Başaran’a takdim edildi.