12.1 C
Çerkezköy
2 Şubat Perşembe, 2023
spot_img

İYİ’likten maraz doğdu!

İYİ Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda yönetim krizi yaşanıyor. Teşkilatlarında 29 asil, 20 yedek üye olmak üzere toplam 49 kişi bulunduğunu kaydeden eski Yönetim Kuru Üyesi Engin Yazar, “27 üye istifa etmiş, 3 üyenin dilekçesi işleme konmamış, 2 üye istifa dilekçesi vermiş ancak çekimser durumdalar. Bu durumda mevcut yönetim çoğunluğu kaybetmiş. Yedeklerden aktarma şansı kalmadığına göre gereğinin yapılması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.” diyerek ilçe teşkilatında yeni bir yönetim oluşturulması gerektiğini savundu

Gülbin Tunalı, Mustafa Karaca, Ayşe İnci Özlem Balta, Cemal Durmuş, Fitnat Canyeriyer ile birlikte yapılan açıklamada konuşan Engin Yazar şunları söyledi: “Parti içi meselelerin, parti içinde çözülmesi en doğru olan yoldur. Ancak parti ilçe yönetiminden istifalar inkar edilip önce 3-5 kişi dediler. Sonra imzalar sahte dediler. Mahalle dedikodusu deyip yönetimin değişmesi için imza atanların itibarını zedeleyip onur ve haysiyetlerine zarar verecek çabalar karşısında istifalarda son durumu kamuoyu ile paylaşmayı görev bildik.
GENEL MERKEZ VE GENEL BAŞKANA AYAK UYDURULMALI
Derdimiz demokrasiye katkı sunmak. Derdimiz irademize ipotek konmasını önlemek. Derdimiz parti için demokrasiyi çalıştırıp diğer partilere örnek olmak. İlçe yönetim kurulundaki yanlış gidişata itiraz etmezsek teşkilat olarak toplumun menfaatleri için mücadele lafta kalır. Kongrede destek veren irade yönetimdeki yanlış gidişata dur diyebilmelidir. Ezici çoğunluğun ifade ettiği yönetimi akraba, arkadaş ve iş ortağı gibi kişilerle yapmacık göstermelik fotoğraflarla yönetim kurulu varmış gibi göstermenin partiye zarar verdiğini görüyoruz. Ve İyi Parti gönüllüleri olarak genel merkez ve genel başkana ayak uyduracak yönetimin acilen oluşturulması için çabalıyoruz.
MECBUR BIRAKILDILAR
Parti üyeliğine saklı kalmak şartıyla yönetimden istifa dilekçeleri işlem görmeyip Sayın Vekil Enez Kaplan’ın istifa edenlere noteri adres göstermesi ve noter ücretlerinin yüksek oluşu sebebiyle yönetim kurulu üyesi arkadaşlar üzülerek parti üyeliğinden istifa yoluna mecbur bırakılmışlardır.
MAKAMA GÜÇ KATMAK YERİNE MAKAMDAN GÜÇ ALIYOR
İlçe kongre sonucunu belirleyen ilçe seçim kurulunun tanzim ettiği mazbatada adları belirlenen 29 asil ve 20 yedek üyeden oluşan listenin önce asillerden olmak üzere yönetim kurulu oluşturulup yönetim kurulu üyeleri arasından da divan kurulu oluşturuldu. İlçe başkanı makama güç katmak yerine makamdan aldığı güçle teşkilat yönetimini dikkate almayıp teşkilatı şirket gibi asistan ile yönetmeye devam etmesi sonucu teşkilatta hızlı kopmalar ve istifalar aratarak devam etti. Listede istifa veya ölüm gibi sebeplerde yedek listeden asil listeye yükleme yapılarak devam edilebilir ancak toplam 49 kişilik yönetim kurulundan birkaç kişi müzmin sebeplerle ve ezici çoğunluğu yönetim ve divan kurulunum da istifa eden 31 kişiye ulaşınca geriye kalan asil, yedek toplamı 18 kişi kalıp tamamlama ihtimali kalmayınca yönetim düşmesi gerekirken genel merkezden Teşkilat Başka Yardımcısı Ve Bölge Koordinatörü Ayhan Bölükbaşı 8 Haziran akşamı teşkilata gelip istifa dilekçesi sahipleriyle gece saat 24.30’a kadar tek tek görüşme yapıp Ankara’da sonucu belirleyeceklerini söyleyerek ayrıldı.
KAPLAN, İSTİFA EDENLERİ KORKUTUP GİTTİ
Geçen süre içerisinde vekil devreye girdi ve dilekçeler nerede, kime verdiler? Ben görmedim oyun arı oynanırken bir taraftan da istifa edenlere baskılar dozunu artırarak devam etti. Ve istifa dilekçesi verenlerin istifalarını geri almaları beklendi. İki kişi pişmanım deyip düşük yönetimle beraber görünür oldular. Yönetimin devamı için sayı yine yetmeyince iyi parti Çerkezköy kurucu yönetimini görevden alıp mevcut başkana veren vekil tekrar devreye girdi ve Çerkezköy’e gelip vekil gibi değil ilçe başkanının sözcüsü gibi bilgiden uzak, kulaktan dolma sözlerle kendince istifa edenleri korkutup gitti.
İRADENİN ÖNÜNE GEÇMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR
İstifa dilekçesini veren her arkadaşın onuru ve haysiyeti en az vekilin onuru kadar kıymetlidir. Bu nasıl demokrasi anlayışıdır. İstifa dilekçesini veren her arkadaş özgür iradesini kullanmıştır. İradenin önüne geçmek kimsenin haddine değildir. Vekilin şahsının iradesine uygun yapının göreve devamı ve yapılacak ilk seçimde vekil sıralamasında ilk sırayı kapabilmek için dilekçeleri sümen altı yapabilir ancak vekilin iktidara yürüyoruz sözü lafta kalır. Çünkü üç yıllık partide kurucu yönetimden tek bir kişi yok. İlçe kongresindeki kırılmalar tamir edilmeden şimdi de düşük yönetime destek verip diğer arkadaşların iradesi yok sayılarak yeni ötekileştirme çabası partiye zarar verir. Vekil Çerkezköy basın toplantısında öfkeli konuşmasının s9on un da istifa dilekçesi sahipleri hakkında dav açılacağını beyan etmiştir. Ve istifa edenler dava açılmasını heyecanla beklemektedirler.
YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYOR
İyi parti yönetim kurulu 29 asil, 20 yedek üye toplam 49 kişide oluşmakta olup 27 üye istifa etmiş, 3 üyenin dilekçesi işleme konmamış, 2 üye istifa dilekçesi vermiş ancak çekimser durumdalar. Bu durumda mevcut yönetim çoğunluğu kaybetmiş yedeklerden aktarma şansı kalmadığına göre gereğinin yapılması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.”

Benzer Haberler

En Son Haberler

kapaklı haberler