Bu hafta sizlere kadınlarla ilgili değişik, bir o kadar da özgün tespitlerde bulunacağım. Bu konuda hiç bilgim olmasa da, (profesyonel anlamda yani, yoksa kadın tanıdıklarım var) beylik beylik laflar edeceğim. Fal falan baktırdıklarından, parayı çok sevdiklerinden, zengin adam peşinde koştuklarından, sürekli zayıflamaya çalıştıklarından ama beceremediklerinden falan bahsedeceğim. Çünkü kadınların başka dertleri yok bence. Tek sıkıntıları para, fal, erkek vs. Kadının istihdamdaki yeri, işsizlik oranındaki payı, ekonomik özgürlüğü, tacize uğraması, cinsiyet eşitsizliğine maruz kalması gibi durumlar şehir efsanesi zaten. Kadınlar fazla abartıyor bu durumu. Yazı yine başka yöne kaymaya başlayacak, en iyisi ben google’a gireyim de biraz ‘tespit’ bulayım’

* kadınlar vitrinde gördükleri “indirim” lafına dayanamaz. indirimdeki mal kadında mıknatıs etkisi yapar. 10 tane benzer pabucu olsa indirimde gördüğü ayakkabıyı alır siz “bunların aynısı dolabında var” deseniz “sen gerçekten hiç anlamıyorsun” lafını yapıştırır.

* kadınlar ağlar. ancak tek başına bir köşeye çekilip de -yalnız- ağlamaz. kadınlar sadece sevdiği erkek duyabilecekse ağlar.

* bütün kadınlar kesin bir cevabı olmayan konularda soru sormakta müthiş ustadır. maksat siz kendinizi sürekli suçlu hissedin.

 

* kadınlar asla sır saklayamaz. daha doğrusu kadınlar için bir sırrı en yakın üç arkadaşlarına söylemek sırrı açık etmek kapsamına girmez. bu mantıkla hepsi en yakın arkadaşlarına söylediklerinden sonunda sırrı bilmeyen kalmaz.

* kadınlar telefona cevap vermeyi sevmez uzun uzun çalsa dahi rahatsız olmadan açmayabilirler. lakin telefonda dünyanın en uzun konuşmalarını yapanlar da yine kadınlardır.

* kestirme yola sapıldığında her kadına bir “kaybolacağız” korkusu gelir.

* kırmızı ışık kadınlar için “makyaj molası” işaretidir.

* istisnasız her kadın vermesi gereken bir-iki kilo olduğunu düşünür.

* kadınlar durup dururken eve bir buket çiçekle gelen kocadan şüphelenir.

(kaynak; uludağsozluk.com)

Gördüğünüz gibi kadınlarla ilgili onlarca saçma sapan tespiti sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede google’a girip buldum.

‘Eeee biz de bulabiliriz!’ diyeceksiniz…

Ben de onu diyorum, bunun için herhangi bir gazetede köşe yazarı olmanıza gerek yok. Girin google’a, bunun gibi milyonlarca tespit bulabilirsiniz.

İĞNELİK: Naçizane tavsiyem, o gazete sayfalarını saçma sapan tespitlerle işgal etmeyin derim ben…

DİZGİCİYE NOT: İlkaycım iğnelik bölümünü not kağıdının üzerine iğne görseliyle verirsen çok sevinirim. İyi çalışmalar…