15.1 C
Çerkezköy
28 Eylül Salı, 2021
spot_img

Kapaklı 29 Ekim’i coşkuyla kutladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. Yıldönümü Kapaklı’da düzenlenen coşkulu programla kutlanırken, vatandaşlar da bu büyük coşkuya yoğun ilgi gösterdi
kapaklı 29 ekim29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90.Yıl Dünümü tüm ülkede olduğu gibi Kapaklı’da da büyük bir coşkuyla kutlandı.
BAYRAM COŞKUSUNA İLGİ YOĞUN OLDU
Salı günü saat 10.00’da Kapaklı Stadı’nda gerçekleştirilen kutlama programına Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Ferhat Kaanoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Karaağaç Belediye Başkanı Özkan Yücel, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kayaoğlu, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Seyyide Yılmaz, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Kapaklı Belediye Başkan Aday Adayları, Belediye Birim Müdürleri Belediye çalışanları, Okul Müdürleri, öğretmenler, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
kapaklı 29 ekim1TÜRK BAYRAKLARI VE ATATÜRK FOTOĞRAFLARI AYRI BİR COKŞU KATTI
Bayrama katılan vatandaşlar ve öğrenciler, ellerindeki Türk bayraklarıyla ve Atatürk fotoğraflarıyla Bayram’a ayrı bir coşku katarken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ne denli büyük bir önem taşıdığını bir kez daha göstermiş oldu.
CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kaymakamlık Makamı’ndaki Bayramlaşmadan sonra protokol, Okul İdarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlardan oluşan kortej Cumhuriyet Yürüyüşü’nü gerçekleştirirken, protokolün ve okulların stattaki yerini almalarının ardından da buradaki kutlamalara geçildi.
VATANDAŞLARIN BAYRAMINI KUTLADILAR
Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Garnizon Komutanı Ferhat Kaanoğlu ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’dan oluşan komite, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlarken, protokolün şeref tribünündeki yerini almasının ardından kutlama programına geçildi.
KAYMAKAM KUZULU KONUŞMA YAPTI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemine yönelik konuşmayı Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu gerçekleştirirken, ardından, öğrenciler Cumhuriyet Bayramı temalı şiirler okudu.
CUMHURİYET KOŞUSU YARIŞLARI DÜZENLENDİ
Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinden oluşan Halk Oyunu Ekibi’nin gösterileri ile devam eden kutlama programında, ayrıca, günü anlam ve önemine yönelik bir de kompozisyon okundu. Programda ayrıca, 100 metre kızlar, 100 metre erkekler ve 400 metre erkekler bayrak yarışlarının yapıldığı Cumhuriyet Koşusu Yarışları da düzenlendi.
ÖDÜLLERİNİ ALDILAR
Yarışmalarından ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında ve koşu yarışlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öte yandan, Comenius Projesi kapsamında yurtdışından gelen öğrencileri ağırlayan Okul idarecilerine ve öğretmenlerine Kaymakam Kuzulu tarafından plaket takdim edildi. Kutlama Programı, Halk Oyunları gösterisinin ardından son buldu.

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar