REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Kapaklı Derbisi!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kapaklı Derbisi!
A. Kadir Kıldize
A. Kadir Kıldize( a.kildize@gmail.com )
12
24 Ocak 2019 - 11:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


Merhaba kıymetli okur.
Herkesin merakla beklediği Tekirdağ Cumhur İttifakı adayları nihayet açıklandı. Çerkezköy ve Kapaklı’da açıklanan adaylar, zaten kamuoyunda en çok dillendirilen isimlerdi.
Hak eden isimler miydi diye sorarsanız, onun cevabını veremem ancak açıklanan adaylar, hiç kuşkusuz hak hukuk tartışmasını da beraberinde getirdi.
Kapaklı Akp teşkilatı büyük şok yaşadı mesela. Mustafa Çetin ismi her ne kadar bekleniyor olsa da, Çetin’in rakipleri kadar halkla iç içe olmaması diğer aday adayları ve onlara destek veren vatandaşları oldukça kızdırdı. Hatta öyle ki uzun yıllar Akp İlçe Başkanı olarak görev yapan ve çalışkan bir profil sergileyen Salih Bezgin bile isyan etti duruma. ‘Haklı bir isyan mıydı?’ diye sorarsanız, şahsi cevabım kendince haklıydı. Ama dediğim gibi bu hak hukuk meselesi parti genel merkezlerinde biraz farklı işliyor.
Salih Bezgin döneminde Akp, Kapaklı’da ciddi bir sıçrama yaşadı. Bu sıçramada kuşkusuz Salih Bezgin ve 2014’ten bu yana kapı kapı dolaşarak herkesin elini sıkan, vatandaşla iç içe olan Akın Yılmaz’ın katkıları çok büyük.
Sürekli yukarı doğru ivme sergileyen Akp Kapaklı Teşkilatı’nda ne olduysa son bir kaç ayda oldu. Mustafa Çetin ve Mutlu Canbaz isimleri aniden popüler oldu. Parti içinde yaratılan algıyla popüler olan isimlerden Mutlu Canbaz’ın en bilinir özelliği kimse tarafından tanınmıyor olması, Mustafa Çetin’in en bilinen özelliği ise halkla iç içe olmaması.
Evet değerli okur, son aylarda parlatılan bu iki isimden biri olan Mustafa Çetin, nihayetinde Cumhur İttifakı Kapaklı Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Unutmadan, Çetin’in bir diğer özelliği, mevcut Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya karşı daha önce girdiği iki seçimi de kaybetmiş olması.
Mustafa Çetin bu seçim kazanır mı derseniz, aklıma Kadıköy’de oynanan derbi maçları geliyor. Mesela Fenerbahçe bu sezon neredeyse düşme tehlikesi yaşıyor, ancak önümüzdeki haftalarda Kadıköy’de oynanacak Fenerbahçe Galatasaray derbisinde yine favori Fenerbahçe olacak ve muhtemelen maçı da kazanacak.
Kadıköy’de rakip Galatasaray değil de bir Anadolu takımı olsaydı, Fenerbahçe’nin kaybetme olasılığı daha yüksetti. Ancak rakip Galatasaray olunca, Fenerbahçe rahat kazanır.
Siyasetten çok uzaklaşmadan, müsadenizle yazıyı bağlamak istiyorum. İrfan Mandalı’nın durumu, Kadıköy’ün muhteşem atmosferinde seyirci desteğini arkasına almış ve birazdan ezeli rakibi Galatasaray ile maça çıkacak olan Fenerbahçe gibi.
Kalın sağlıcakla…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com