CHP’li Belediyeler’in sosyal medya çalışanları, Adana’da düzenlenen Sosyal Belediyeler Ağı Çalıştayı’nda buluştu. 40’a yakın belediyenin katıldığı ve Nilüfer Belediyesi sosyal medya çalışanlarının örnek çalışmalarını anlattığı çalıştaya, Kapaklı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün bünyesinde yer alan sosyal medya ekibi de katıldı.

SEYHAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Cumhuriyet Halk Partili 40 belediyenin oluşturduğu Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA)’nın ikinci buluşması Adana’nın Seyhan İlçesi’nde gerçekleştirildi. Ev sahipliğini Seyhan Belediyesi’nin yaptığı ve 2 gün süren çalıştay, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıya Kapaklı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün bünyesinde yer alan sosyal medya ekibi de katıldı. CHP’li belediyelerde sosyal medya kullanma politikasının oluşturulması ve belediyeler arasında bilgi alışverişini artırmak amacıyla kurulan SOBA Çalıştayı’na Kapaklı Belediyesi Basın Yayın ve Sosyal Medya sorumlusu Kudret Canbaz ve  Ekip Direktörü Serhat Karagöz katıldı.

‘ÜRETTİĞİNİZ FİKİRLER ÇOK ÖNEMLİ’
Yaklaşık 40 belediyenin temsil edildiği çalıştaya Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da katılırken çalıştayda Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esengül Ayyıldız Yeni Medya konulu bir sunum yaptı. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, açılışta yaptığı konuşmada demokrasilerde basının 4.güç olduğuna vurgu yaparak, sosyal medyanın yeni medya olarak adlandırıldığının altını çizdi. Karalar “Yaptığınız işler, ürettiğiniz fikirler çok önemli bunun en yakın örneğini Amerika’da gerçekleştirilen seçimlerde gördük. Vatandaşlar ile direk iletişime geçerek onların sorunlarının kısa sürede çözülmesinde ve belediyenin hizmetlerinin halka ulaştırılmasında köprü görevi görüyorsunuz.” dedi.

BİR SONRAKİ ÇALIŞTAY KAPAKLI’DA
Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr Esengül Ayyıldız’ın ‘Yeni Medya’ sunumu ile başlayan çalıştayda Edremit, Muratpaşa ve Nilüfer Belediyeleri de sosyal medyayı nasıl kullandıklarını sunum yaparak anlattılar. Bir sonraki çalıştay ise Kapaklı ve Çerkezköy Belediyeleri’nin ev sahipliğinde Kapaklı’da yapılacak.

Haber: Ekin Avcı