18.1 C
Çerkezköy
28 Eylül Salı, 2021
spot_img

Kapalı otoparkta aylık abonelik 250 TL

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden devralındıktan sonra bakım-onarım çalışmaları yapılan Kapalı Otopark, Çerkezköy Belediyesinin iştirak şirketi Çerkezköy Tarımsal Kimyasal Satış Pazarlama A.Ş. tarafından yeniden hizmete açıldı
BAKIM-ONARIM VE YENİLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
Çerkezköy Belediyesinin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden devraldığı Kapalı Otopark’ta hızlı bir şekilde bakım-onarım ve yenileme çalışmalarına başlanıldığını kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kapalı Otopark’ımızda bulunan mevcut yağmur suyu ızgaraları yenilendi. Ayrıca ilave yağmur suyu ızgaraları da yapıldı. Mevcut zeminin, bakım ve onarımı yapılarak daha kullanışlı hale getirildi. Ani su baskınlarını önlemek amacıyla da ilave su yalıtımı ve drenaj çalışmaları gerçekleştirildi” diye konuştu.
80 ARAÇ KAPASİTELİ
Kapalı Otopark’ın giriş rampasının korkuluk kısmına istinat duvarı yapıldığını sözlerine ekleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bakım, onarım ve yenileme çalışmalarımız tamamlandıktan sonra, 80 araç kapasiteli otoparkımız Çerkezköy Belediyesi’nin iştirak şirketi Çerkezköy Tarımsal Kimyasal Satış Pazarlama A.Ş. bünyesinde yeniden hemşerilerimize hizmet vermeye başladı” ifadelerini kullandı.
18 GÜVENLİK KAMERASI İLE TAKİP EDİLİYOR
Vatandaşların araçlarını, Çerkezköy Belediyesi Kapalı Otoparkı’na gönül rahatlığı ile park edebileceklerini kaydeden Başkan Akay, “4 personelimizin çalıştığı otoparkımız, 18 kamera ile 7 gün 24 saat takip edilebiliyor” dedi.
PARK ÜCRETLERİ
Aylık aboneliğin de geçerli olduğu otoparkta park ücretlerinin de belirlendiğini ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Araçlarını kapalı otoparkımıza bırakan sürücüler, 0-1 saat arası için 5 Lira, 1-2 saat arası için 7 Lira, 2-4 saat arası için 8 Lira, 4-6 saat arası için 9 Lira, 6-8 saat arası için 10 Lira, 8-12 saat arası için 14 Lira ve 12-24 saat arası için de 18 Lira ödeyecekler. Kapalı Otopark’ımızın aylık abonelik ücreti ise 250 Lira’dır” dedi.
OTOPARKIMIZ ÖZTRAK CADDESİ’NDEN BESLENECEK
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy’e Tam Otomatik Yeraltı Otoparkı kazandırılacağını kaydeden Başkan Akay, “Cumhuriyet Meydanı altına yapılacak olan Tam Otomatik Yeraltı Otoparkı için en kısa zamanda çalışmalara başlanacak. Tam Otomatik Yeraltı Otoparkı, Atatürk Caddesi, Güveniş Caddesi ve Barbaros Caddesi’nden besleneceğinden dolayı, mevcut Kapalı Otoparkımızın giriş yönü Öztrak Caddesi’nden beslenecek şekilde düzenlenmiştir. Öztrak Caddesi Yarımoğlu Sokak’tan Kapalı Otoparkımıza giriş yapan sürücülerimiz, Rüya Sokak’tan çıkış yaparak Atatürk Caddesi’ne bağlanabilecekler” diye konuştu.
TAM DONANIMLI BİR ŞEKİLDE HİZMET VERECEK
Otoparkın tamamen temizlenerek dezenfekte edildiği ve düzenli olarak dezenfekte işlemlerinin devam ettiğini söyleyen Başkan Akay, “Otoparkımızdaki araçların giriş-çıkışlarını plaka takip sistemi ile kontrol edebiliyoruz. Tamamen yenilenmiş şekilde hizmet veren otoparkımız tüm Çerkezköy halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar