Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (TESKİ) tarafından yaklaşık 6 Milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile ıslah çalışmalarına başlanan Kavadere’de incelemelerde bulundu. Akay, ıslah çalışmaları kapsamında Kavakdere’ye atık bırakan sanayi kuruluşlarının da tespitinin yapılarak, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne gereken müeyyidenin yaptırılması amacı ile bildirileceğini ifade etti.

MART AYINDA TAMAMLANACAK
Kavakdere’nin ıslah çalışmasını gerçekleştiren yüklenici firma SMP İnşaat-Selçuk Dağdeviren İş Ortaklığı şantiyesini ziyaret eden ve yüklenici firma yetkililerinden ıslah çalışmaları ile ilgili bilgi alan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Toplam uzunluğu 2 bin 890 metre uzunluğunda olacak Kavakdere ıslah çalışmalarında 1400 metrelik kazı tamamlandı. Bir yandan gro beton imalatı yapılırken, diğer taraftan menfez çalışması başlayacak. Hava şartlarında çok büyük olumsuzluklar olmaz ise Kavakdere ıslah çalışması Mart ayı içinde tamamlanacak.” dedi.

OSB MÜDÜRLÜĞÜ’NE BİLDİRİLECEK
TESKİ’nin ıslah çalışmasını tamamlamasının ardından Çerkezköy Belediyesi olarak Kavakdere etrafında yeşil alan ve yol düzenlemesi yapılacağını dile getiren Başkan Akay, ıslah çalışmaları kapsamında Kavakdere’ye atık bırakan sanayi kuruluşlarının da tespitinin yapılarak, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne gereken müeyyidenin yaptırılması amacı ile bildirileceğini ifade etti.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BLGİ VERDİ
Yaklaşık 3 kilometrelik ıslah çalışmasının Kavakdere’nin Çerkezköy-Kapaklı Yolu üzerinde bulunan köprüden başladığını kaydeden Akay, Kumlugeçit Emlak Konutları sonunda bulunan demir yoluna kadar derenin ıslah edileceğini belirtere çalışmalar hakkında bilgi verdi. Akay, “Yaklaşık 3 kilometrelik Kavakdere Islah Projesi’nde Kavadere’nin taban genişliği 4 metre, tavan yüksekliği 2.60 metre, üst taban genişlik ise 12 metre olacak. Proje içerisinde 2 adet kapalı menfezin bulunacak ve ıslah çalışması trapez kesit şeklinde yapılacak. Çevresindeki gece kondular yıkılan Kavakdere etrafındaki yeşil alanlar düzenlenerek, vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak. 6 Milyon TL’lik bir yatırımın ardından Kavakdere 2017 yılının Mart ayı sonunda ıslah edilmiş olacak. Islah çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kavadere’nin etrafında Çerkezköy Belediyesi tarafından çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları da yapılarak Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerinin en büyük sorunları çözülmüş olacak.” açıklamasında bulundu.

Haber: Ekin Avcı