15 Temmuz darbe girişiminin ardından el konulan ve geçtiğimiz günlerde Müftülüğe tahsis edilen eski FEM Dershanesi binası vatandaşın tepkisini çekmişti. Biz de gazetemizde bu konuyu haber yapmış, 6 katlı binanın müftülük yerine okula tahsis edilmesi gerektiğini vurgulamıştık. Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban da geçtiğimiz gün Çerkezköy Gazetesi’ne verdiği demeçte bahse konu binanın okul için kullanılması yönünde gerekli raporu hazırladığını ve ilgili mercilere ilettiğini ifade etti.


Çerkezköy Havadis- 15 Temmuz darbe girişiminin ardından el konulan ve geçtiğimiz günlerde Çerkezköy Müftülüğüne tahsis edilen eski FEM Dershanesi binasının İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi için Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban harekete geçti.

KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Bahse konu binanın Müftülüğe tahsisi ile ilgili Çerkezköy Gazetesi’nden Uğur Kılıç’a açıklama yapan Abban, binanın okul için kullanılması yönünde gerekli raporu hazırladığını ve ilgili mercilere ilettiğini ifade etti.

BİNANIN MÜFTÜLÜK’TEN ALINMASI İÇİN RAPOR HAZIRLADI
15 Temmuz darbe girişiminin ardından el konulan FEM Dershanesi binasının Çerkezköy İlçe Müftülüğü’ne tahsil edilmesi hakkında da bilgiler veren Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, “O konu üzerinde çalışıyorum. Bir yerin, tahsis edildikten sonra geri alınması çok zor. Bakanlık onayı gerekiyor. Binanın Müftülük’ten alınıp Milli Eğitim Müdürülüğü’ne tahsisiyle ilgili bir rapor hazırlayıp ilgili makamlara gönderdim.” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK İLKOKULU TEKLİ EĞİTİME GEÇECEK
Bu binanın Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kazandırdığı takdirde orayı ne şekilde kullanmayı planladığını da ifade eden Kaymakam Abban, “Atatürk İlkokulu’nda bin 200 öğrenci var. 6 katlı binayı alabilirsek Atatürk İlkokulu’nda bulunan bazı öğrencileri oraya kaydırıp tekli öğretime geçirmeyi planlıyorum.” dedi.

Kaynak; Uğur Kılıç-Çerkezköy Gazetesi