Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasının temelini atmak, bir dizi ziyarette bulunmak ve açılış ve toplantılara katılmak üzere Tekirdağ’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Daha sonra başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Binasının temeli olmak üzere 450 milyonluk 45 projenin de açılışı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, diğer İl ve İlçe Belediye Başkanları, CHP İl ve İlçe Başkanları ve diğer yetkililer tarafından yapıldı.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
Büyükşehir binası önünde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na Tekirdağ ile ilgili genel bilgi ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan oluşan bir brifing verildi. Tekirdağ’ın önemli potansiyele sahip olduğunu belirten Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Tekirdağ’da başta büyükşehir olmak üzere tüm belediye başkanı arkadaşlarımız özverili bir şekilde çalışıyorlar. sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiliyorlar. Belediye başkanlarımızın yaptığı çalışmalarla Tekirdağ’ın çehresini değiştiriyor.’’ dedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri’ni de imzalayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak günün anısına hediye takdim etti. 

YOĞUN KATILIM YAŞANDI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İl ve İlçe Başkanları, çevre illerden gelen İl ve İlçe Belediye Başkanları, partililer ve Tekirdağlı vatandaşların katıldığı açılış töreni öncesi Genel Sekreter Oral Karakaya ve Teski Genel Müdürü Dr. Şafak Başa Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ tarafından yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili bilgiler verdi.

‘TÜRKİYE’NİN AVRUPAYA AÇILAN KAPISI’
Açılış  töreninde konuşma yapan ve konuşmasına “Sayın Genel Başkanım Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarının bulunduğu ilimize hoş geldiniz diyerek başlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “1011 günden beri vatandaşlılarımıza var gücümüzle  hizmet ediyoruz. Kalan 814 günümüzde de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hizmet süremiz içinde şu ana kadar 11 ilçemize hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu başarı belediye başkanlarının değil örgütümüzün ve bizi seçen halkımızındır. ‘Yiğit yattığı yerden belli olur’ atasözüyle yola çıkarak yeni binamızın temelini atıyoruz. 45 projemizin toplam değeri 450 milyon Lira’dır. Hizmet süremizin sonuna kadar bu rakam 1 milyar Lira olacaktır. Tekirdağ daha önce İstanbul’un arka bahçesiydi şimdi ise yaptığımız hizmetlerle Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı oldu.” dedi. Ayrıca Başkan Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin çok  kısa zamanda da ISO 90001  Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Sistemi, 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerini de alacağını ve kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyeceklerini söyledi.

‘TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK’
Belediye başkanlarının başarılı projelerini izlemekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘‘Hep, ‘Yerel yönetimleri CHP’liler bilmez’ derlerdi. Herkes şunu çok iyi bilsin; bu ülkede metronun temelini atan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. İstanbul ve Ankara  Büyükşehir Belediyeleri metro yatırımlarını yapamamışlardır. Ama bizim İzmir Büyükşehir Belediyemiz metro yatırımlarını kendi parasıyla İstanbulu’un üçte bir fiyatına yapmıştır. Yeni kurulan Tekirdağ’da, Büyükşehir Belediye Başkanımız kurduğu kadroyla görevleriyle sadece İstanbul’a, Ankara’ya değil Türkiye’ye örnek olacak ciddi hamleleri atmıştır.” dedi.

‘TEKİRDAĞLILAR’I KÜLTÜR MERKEZİ’NDEN UZAK TUTMAYACAĞIZ’
Tekirdağ’da temeli atıldıktan sonra yarım kalan ve 25-30 yıldır tamamlanamayan Kültür Merkezi ile ilgili de konuşan  Kılıçdaroğlu “Bize verin, Büyükşehir Belediye Başkanımız kısa sürede yapar ve Tekirdağlılar’ın hizmetine açar. Ama vermiyorlar vermiyorlarsa yenisini yapacağız, Tekirdağlıları Kültür Merkezi’nden uzak tutmayacağız.” diye konuştu. Açıklanan asgari ücret zammının da çok az olduğunu belirten Kılıçdaroğlu “Bizim belediyelerimizde asgari ücretle çalışanımız yok, hepsinin maaşı yaklaşık 2000 bin liradır. Sosyal demokrat Belediyeler her zaman çalışanın hakkını korur ve korumaya da devam edecektir.” diye konuştu.

HİZMET BİNASI’NIN TEMELİ ATILDI
Daha sonra başta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nın temeli olmak üzere 450 milyonluk 45 projenin de açılışı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, diğer İl ve İlçe Belediye Başkanları, CHP İl ve İlçe Başkanları ve diğer yetkililer tarafından yapıldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve Başkan Albayrak, tüm yatırımların Tekirdağ’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haber: Ekin Avcı