veliköy-kırklareliler ziyaretKapaklı Kırklarelililer Derneği, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir’i ziyaret etti. Veliköy Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette Belediye Encümenleri Şahin Büyükkaban ve Kani Var da hazır bulundu.

Çerkezköy Havadis- Kapaklı Kırklarelililer Derneği Başkanı Ülkü Pehlivan ve Dernek Sekreteri İshak Şukla, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir’i makamında ziyaret ederek, Derneğe katkılarından ötürü Belindir’e teşekkür plaketi sundu.

“DERNEKLER TOPLUMSAL ZENGİNLİKTİR”

Veliköy Belediye Başkanlığında önceki gün gerçekleşen ziyarete Kapaklı Kırklarelililer Derneği Başkanı Ülkü Pehlivan ve Dernek Sekreteri İshak Şukla’nın yanı sıra Belediye Encümenleri Şahin Büyükkaban ve Kani Var katıldı. Geçtiğimiz hafta ‘Kapaklı-Kırklareli komşularıyla güzel’ sloganı ile yola çıkarak faaliyetlerine başlayan Kapaklı Kırklarelililer Derneği, Başkan Belindir’e Derneğe katkılarından ötürü teşekkür plaketi sundu. Ziyaret sonrası memnuniyetini dile getiren Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir; “Bölgemizde kurulan Dernekler, yöresi ne olursa olsun hepsi birer toplumsal zenginliktir. Bizler hemşerilerimizin hüzün ve mutluluklarını, kültürel ve yöresel değerlerini bir çatı altında birleştirerek, dayanışma duygusu içerisinde hareket etme gayesi ile kurulan tüm derneklerimize yardımcı olmanın arzusundayız” dedi.

BAŞARILAR DİLEDİ

Benim nazarımda dernekler güzel Türkiyemizin her bir yöresinden gelen ayrı birer çiçek demeti gibidir diyen Belindir; “Her biri ayrı kokuda, ayrı güzellikte ve renktedir. Güzel ülkemizin cennet bahçesi olması farklı türden çiçeklerin bir arada yaşaması ile mümkündür. Bu yüzden derneklerimiz çok büyük önem taşımaktadır. İnşallah yeni açılan Kapaklı Kırklarelililer Derneği de yöresel değerleri ile içimizde var olmaya devam eder. Üstlendikleri bu zor ve güzel görevlerinde başarılar dilerken, yeni yönetimlerinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”diye konuştu.