karlıköy kitapÜlkemizin geleceğine yön veren önemli savaşlarda yer alan Karlıköylü Halit ve Arif kardeşlerin hayatının anlatıldığı ‘Cumhuriyete Yürüyen Osmanlı Torunları’ adlı kitabın yazarı Aksel Keskin, Pazar günü Karlıköy’e gelerek hem buradaki vatandaşlarla buluştu hem de kitabını imzaladı.

Balkan Savaşı, Çanakkale Savaşı ve Birinci Dünya Savaşı’nda düşmanla çarpışan ve Karlıköylü olan iki
gazimizin ( Halit ve Arif kardeşler) hatıralarını konu alan ‘Cumhuriyete Yürüyen Osmanlı Torunları’ adlı kitabın yazarı Aksel Keskin, Pazar günü Karlıköy’e gelerek hem buradaki vatandaşlarla buluştu hem de kitabını imzaladı.
TOSUN’UN DAVETİYLE GELDİ
Yazar Aksel Keskin, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın eski yönetiminde yer alan ve aynı zamanda partinin Karlıköy Temsilcisi Necmi Tosun’un daveti üzerine köye geldiğini belirtilirken, programa MHP İlçe Eski Başkanı Mustafa Ordu ve MHP Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol da katıldı.
OKUYUCULARIN KİTAPLARINI İMZALADI
Vatandaşlar, köye gelen Keskin’e kitaplarını imzalatma ve Keskin’le bol bol sohbet etme fırsatı yakalarken, programda konuklara etli bulgur pilavı ve hoşaf da ikram edildi.
“VATANI KURTARANLARI ÖZ TÜRKÇE İLE TANITMAK İSTEDİM”
İki kahraman gazinin Türkiye’nin kurtulması aşamasında gösterdiği fedakarlıkları kitaba yansıttığı için mutluluk duyduğunu dile getiren Keskin, “Bu kitapta, gelecek nesile bu vatanın nasıl kurtarıldığını anlatmak, vatanı kurtaranları öz Türkçe ile tanıtmak istedim. Umuyorum ki bunu başarabilirim. Beni buraya davet eden ve ağırlayanlara da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
ORDU’DAN KESKİN’E VE TOSUN’A TEŞEKKÜR
Köyün tarihini ve iki gazinin anılarını topluma ve gelecek nesillere anlatmak için böyle bir çalışmaya gittiğini söyleyen Mustafa Ordu, bu sebeple Yazar Aksel Keskin’e, Keskin’i davet eden Necmi Tosun’a teşekkür ederken,  gelecek nesillerin daha fazla aydınlanmasını sağlamak için Keskin’den çalışmalarının devam etmesini istedi.
“BU ESER BÜYÜK ÖNEM TEŞKİL EDİYOR”
Konuşmasında, Aksel Keskin’in kaleme aldığı kitap sayesinde hem kendilerinin hem de yeni nesillerin bilgi sahibi olduğunu vurgulayan Necmi Tosun “Yazarımız Aksel Keskin’in kaleme aldığı eser, bu vatanın nasıl fedakarlıklar kazanıldığını, savaşların sadece bugünü yaşamak için yapılmadığını, bugün yapılan savaşların yeni nesillere iyi bir gelecek bırakmak için olduğunu anlamak, vatanın bölünmez bütünlüğünün önemini aktarmak açısından çok önemli” şeklinde konuştu. Tosun ayrıca, kitabın yakın tarihin anlaşılması ve bugün yaşananlarla karşılaştırılması açısından da önemli olduğunu ifade etti.
VAROL’DAN KESKİN’E TEŞEKKÜR
Kitapla ilgili düşüncelerini dile getiren MHP Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol, “Böyle bir eseri kaleme aldığı için Aksel Keskin’e ve bizleri buluşturan Necmi Tosun’a teşekkür ediyoruz. Eser, içindeki değerli bilgilerle bugüne ışık tutabilecek bir eser. Akıcılığı ve içeriği ile büyük fayda sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.