REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Kıyıköy’e sahip çık

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kıyıköy’e sahip çık
Özlem Yılmaz Kıldıze
Özlem Yılmaz Kıldıze( ozlem@cerkezkoyhavadis.com )
144
11 Nisan 2017 - 15:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Her mevsim güzel ama bahar ve yaz mevsimlerinin yeri ayrı bence. Ben küçükken, işçi anne babanın çocuğu olduğum için pazar günlerine denk gelen, günübirlik tatiller yapardık. Sıklıkla, İkizgöller’e, Laladere’ye, Mavi Göl’e, Balkaya’ya pikniğe giderdik. Kastro ve Kıyıköy’e de denize giderdik. İnsanlar haftanın 6 günü çalışıyordu, eğer mesai yoksa 1 gün tatilleri vardı, o günü de temiz hava alıp, doğayla iç içe geçirmek istiyorlardı herhalde ki, benim çocukluğumun tatilleri bahardan, kışa kadar doğada geçerdi.
Tabi ki benim favorim deniz olan tatillerdi. Özellikle de Kıyıköy’e gitmek bana ayrı bir mutluluk verirdi. Ve hala da Kıyıköy’e gittiğimde çocukluk anılarımdan mıdır yoksa denizi çok sevdiğimden midir bilmem içim mutluluk dolar.
Kıyıköy’e gidenleriniz bilir, masmavi denizi ve zümrüt yeşili ormanları yumuşacık altın rengi kumlar birleştirir.
O cennetten parça yer için şuan inanılmaz talan projeleri üretiliyor. Geçtiğimiz günlerde Rusya ile ‘Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı Projesi’ Enerji Bakanı Berat Albayrak tarafından imzalanarak, 3. köprü için kesilen ağaç sayısının yaklaşık iki katı ağacın kesilmesine onay verilmiş oldu. Bu imzayla, o mükemmel tabloda yer alan; deniz, kum ve ormanın renkleri, bölge sakinleri ve doğayı koruma derneklerinin, tüm çabalarına rağmen griye boyanacak. Üstelik Kıyıköy için düşündükleri talan projeleri bununla da son bulmuyor. Zorlu Enerji Şirketi, bu bölgede bir santral yapmak için dişlerini bilemeye başladı bile. Tüm doğayı katletmeye yemin etmiş olacaklar ki, Kıyıköy, uluslararası antlaşmalarla doğal sit alanı olan Papuçdere mevkiine, Doğalgaz Kombine Çevrim Santralı yapması için Zorlu Enerji’ye sunuluyor. Zorlu Enerji, eğer bu projeyi hayata geçirirse santral yapmakla kalmayacak doğal yaşamı da bitirecek. Doğal yaşamı nasıl yok edeceğini de proje dosyasında gönül rahatlığıyla yazmış! Kıyıköy’ün tamamen yok olmaması için yol yakınken bir şeyler yapmalıyız. Kesilecek ağaçlara, yaşam alanı yok olacak canlılara ve yok olacak geleceğimize duyarsız kalmamalıyız.
Ben çocukken gittiğim ve bir çok anı biriktirdiğim Kıyıköy’e çocuklarımı da götürmek istiyorum. Benim gördüğüm güzelliklere gelecek nesiller de şahit olsun istiyorum.
İşte bu yüzden elimizdeki güzelliklerin birilerine peşkeş çekilmelerine seyirci kalmayalım.
Bu doğa katliamına HAYIR! diyelim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.