Kızılpınar Mahallesi Akbaş Sokak No:5 adresinde bulunan Çerkezköy Belediyesi’ne ait 5 katlı bina 1 Mart tarihinden itibaren Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmet verecek.

1 MART’TAN İTİBAREN HİZMET VERECEK
Kızılpınar Mahallesi Akbaş Sokak No:5 adresinde bulunan Çerkezköy Belediyesi’ne ait 5 katlı bina 1 Mart tarihinden itibaren Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmet verecek. İçerisinde bilgisayar odası, kütüphane, kurs odaları, konferans salonu ve düğün salonunun bulunduğu Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde verilecek olan kurslar ile kursiyerlerin el becerileri geliştirilip, hemşehricilik bilinçlerinin artmasına katkıda bulunulurken, öğrencilere de ücretsiz internetli bilgisayar erişimi ve kütüphane imkanı sunulacak.

400 KİŞİLİK KONFERANS SALONU MEVCUT
Bodrum, zemin artı 5 kat olarak Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmet verecek olan binada tadilat ve yeniden düzenleme çalışmalarının tamamlandığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kızılpınar Kültür Merkezimiz 1 Mart tarihinden itibaren Kızılpınar Mahallemizin hizmetinde olacak. Bodrum, zemin artı 5 kat olarak Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmet verecek binamızın bodrum katında 400 kişilik Konferans Salonu, zemin katında ise Düğün Salonu, mutfak, gelin ve sanatçı odası, sahne ve lavabolar yer alıyor. Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimizin 1. Katında ise idari kısım bulunacak.” açıklamasında bulundu.

15 BİLGİSAYAR VE İNTERNET ERİŞİMİ İMKANI SUNULACAK
Kültür ve Sanat Merkezi’nin 2. katında Kızılpınar Mahalle Evi, El Ele Butik Mağazamız, çocuk odası ve lavabolar bulunacağını dile getiren Akay, ‘‘3. katımızda ise 3 adet Kurs Odası’nın bulunacağı Kültür ve Sanat Merkezimizin 4. katında 15 bilgisayar ve internet erişiminin olacağı Bilgisayar Odası ve bir adet Kütüphane ile 1 adet kurs odası yer alacak.’’ dedi. Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimizin 5. katının ise çok amaçlı spor ve müzik salonu ile mutfak olarak hizmet vereceğini belirten Başkan Akay, “Kültür ve Sanat Merkezimizde hizmete girecek olan Bilgisayar Odası ve Kütüphaneden vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz mesai saatleri içerisinde ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Bilgisayar odamızda toplam 15 bilgisayar ve internet erişimi mevcuttur. Ayrıca öğrenciler ödevleri ile ilgili çıktı alabilecekler.” diye konuştu.

KÜTÜPHANENİN İÇERİĞİ ZENGİNLEŞTİRİLECEK
Kütüphaneye ise ilk etapta çeşitli eserlerin yer aldığı 1000 adet kitap alındığını belirten Vahap Akay, önümüzdeki günlerde kütüphanenin içeriğinin zenginleştirileceğini belirterek, Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde yer alan kurs odalarında ise Kızılpınar Mahalle Evi’nde verilen kursların burada verileceğini kaydetti. Tadilat ve yeniden düzenleme çalışmalarının tamamlandığı Kızılpınar ve sanat Kültür Merkezi’nin 24 saat güvenlik kameraları ile takip edileceğini, doğalgaz bağlantısının yapılarak ısınma sorununun çözüldüğünü ve asansörünün devreye alındığını belirten Başkan Akay, “Kızılpınar Mahallemize Kültür ve Sanat Merkezimizi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu merkezimizde öğrencilerimiz gerek bilgisayar odamızdan, gerekse Kütüphanemizden alacakları bilgiler ve okuyacakları kitaplar ile kendilerini geliştirecekler ve eğitim-öğretimlerine önemli artılar kazandıracaklar.’’ dedi.

DÜĞÜN VE KONFERANS SALONLARI DA VAR
Kızılpınar Mahalle Evi’nin Kültür Müdürlüğü bünyesinde açtığı kurslara katılacak olan ev hanımlarının ise hem komşuluk ve hemşericilik bilincinin gelişmesine katkıda bulunacaklarını, hem de yeni şeyler öğreneceklerini dile getiren Akay, ‘‘Ayrıca düğün salonumuz ve konferans salonumuz ile düğün, nişan, seminer, toplantı gibi organizasyonlara ev sahipliği yapacağız.” dedi. Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde 1 Mart tarihinden itibaren Basit İğne Teknikleri ve Çocuk Gelişimi kurslarının açılacağını, ayrıca Gitar ve Bağlama Kursu kayıtlarının ise devam ettiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, kurslara katılmak isteyen vatandaşların Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi ile Çerkezköy Belediyesi’ne başvuruda bulunmalarını istedi.