kızılpınar meclisGeçtiğimiz ertelenen Kızılpınar Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz başkanlığında yapıldı. Toplantıda encümen üyeliklerine Hüseyin Şenses ile Cevdet Öztürk seçilirken 2012 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. 

Çerkezköy Havadis- Kızılpınar Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti.

MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Pazartesi günü saat 14.30’da Kızılpınar Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İbrahim Eren ile Yavuz Kütük dışındaki diğer tüm meclis üyeleri eksiksiz olarak katıldı. Toplantıyı öncesinde Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine kısa bir konuşa gerçekleştirdi. Gündem maddelerine eklenmek üzere meclise 3 önerge ve 1 dilekçe sunulurken, oy birliğiyle gündeme alınması kabul edildi.

2012 FAALİYET RAPORU GÖRÜŞÜLDÜ

Açılış ve yoklamanın ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İkinci gündem maddesi olarak 2012 yılı faaliyet raporunun görüşüldü. Başkan Faruk Korkmaz, gündem maddesi gereği başkanlık koltuğunu Meclis 1.Başkan Vekili Ramazan Çokbilir’e bırakırken kendiside kürsüye geçerek 2012 yılı faaliyet raporunu okudu. Kızılpınar Belediyesi’nin 2012 yılı faaliyet raporu Ali Kaya Bektaş ve Nihat Malkoç’un red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis toplantısının üçüncü gündem maddesinde ise yol üzerinde kalan binanın kamulaştırma kararın alınması görüşüldü. 198 ada 7 nolu parsel üzerinde Ömer Avcı’ya ait alanda Selim Bahar’ın yol açma talebi oy birliği ile İmar, Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Toplantının devamında ücret tarifeleri komisyonu seçimi yapıldı. Ücret Tarifesi komisyonuna Celal Yeşilyurt, Hüseyin Şenses, Ali Kaya Bektaş, Ramazan Çokbilir ile Pir Murat Gök, Bütçe ve Planlama Komisyonu üyeliklerine Cevdet Öztürk, Ramazan Çokbilir, Hüseyin Şenses, Ahmet Günay ve Pir Murat Gök seçilirken, her iki oylamada da Nevzat Teker red oyu kullandı. İmar Komisyonu’na Celal Yeşilyurt, Hüseyin Şenses, Pir Murat Gök, Ramazan Çokbilir ve Ali Kaya Bektaş oy birliği ile seçildi.

ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Encümen oylamasında ise gizli oylamaya gidilirken, encümen üyeliğine Cevdet Öztürk ve Hüseyin Şenses aday oldu. Yapılan oylamada Hüseyin Şenses 8, Cevdet Öztürk 7 oy aldı. Aday olmayan Pir Murat Gök’e de meclis üyeleri tarafından iki oy çıktı. Seçimlerin tamamlanmasının ardından Meclis toplantısı öncesi meclise sunulan önergeler ve dilekçeler görüşüldü.

HAFRİYAT DÖKÜM ÜCRETLERİ YENİDEN YAPILANDIRILDI

Faruk Korkmaz tarafından verilen dilekçede belediyece gösterilecek olan toprak döküm sahasına inşaat toprağı dökümleri için kamyon başına alınacak ücretler belirlendi. Yapılan oylama neticesinde şehir içi kamyonlardan döküm başına 15 TL, şehir dışından gelen kamyonlardan ise döküm başına 30 TL alınması oy birliği ile kabul edildi.

KORKMAZ’IN ÖNERGESİ OY ÇOKULUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Faruk Korkmaz tarafından verilen bir başka önergede de yenileme imar çalışmaları nedeniyle durdurulan bina inşaat ruhsatlarının, yenileme çalışmalarının tamamlanamaması nedeniyle aynı şekilde mevcut imar durumuna göre devam ettirilmesi talebi görüşüldü. Revizyon imar planı yürürlüğe girmediğinden dolayı 2006 yılında verilen kararın devam etmesi Ali Kaya Bektaş, Celal Yeşilyurt ve Nihat Malkoç’un red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.
BAŞKAN KORKMAZ İTALYA GEZİSİNE MECLİS ÜYELERİYLE GİDECEK

Üçüncü ve son önerge de ise, Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent liderliğinde 7-11 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Roma ve Venedik şehirlerine düzenlenecek inceleme gezisine Faruk Korkmaz’ın katılması talebi karara bağlandı.

Başkan Korkmaz’ın bu geziye tek başına gitmesine bazı meclis üyeleri karşı çıkarken, yapılan görüşmeler neticesinde inceleme gezisine Başkan Korkmaz ile birlikte Meclis üyelerinin de gitmesine karar verildi. Yapılan oylamada Başkan Faruk Korkmaz ile birlikte yapılacak geziye Nihat Malkoç, Celal Yeşilyurt, Ahmet Günay, Nevzat Teker’in gitmesi oy birliği ile kabul edildi.
‘’BÜTÇE KOMİSYONUNDA KARARA BAĞLANACAK’’

Gündemin son maddesinde ise Mahmut Korkmaz tarafından verilen dilekçe karara bağlandı. Okunan dilekçede, Kızılpınar Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Çerkezköy Caddesi üzerinde bulunan Rüzgar Halı Sahası’nın sel felaketinden dolayı zarar gördüğü, bundan ötürü halısı ile demirbaş malzemelerin yenilendiği ifade edilerek kira süresinin uzatılması talep edildi. İlgili talep görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.