22.1 C
Çerkezköy
1 Temmuz Cuma, 2022
spot_img

Köksal’dan iktidara gözdağı: Türkiye çaresini bulmayı bilecektir

Dilka-Best Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Çerkezköy Belediyesi İYİ Partili Meclis Üyesi Dilek Köksal, düzenlediği basın toplantısında ülkedeki ekonomik krize değindi. İktidarın çaresizliğine vurgu yapan Köksal, “Vakti geldiği zaman Türkiye çaresini de bulmayı bilecektir” dedi

Dilka-Best Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Çerkezköy Belediyesi İYİ Partili Meclis Üyesi Dilek Köksal, Çerkezköy’de hizmet veren HK Bistro’da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Köksal, yaptığı değerlendirmede iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi ve iktidara üstü kapalı bir şekilde göz dağı verdi.

Köksal, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Son süreçte yaşanan ekonomik durum hepimizin malumu. Bizler Çerkezköy’de bu krizi daha derin hissediyoruz. Daha derin hissetmemizin sebebi ise, bu bölgenin bir sanayi şehri olmasıdır. İlçemizde faaliyet yürüten çok sayıda fabrika ve iş kolları vardır. Malumunuz olduğu üzere şahsen benim de ortakları arasında yer aldığım Dilka Best Group ilçemiz ve çevre illerde faaliyet yürüten fabrika ve iş yerlerine çeşitli pozisyonlarda eleman temin eden bir ticari kuruluştur. Her ne kadar fabrikalarda, çeşitli iş yerlerinde çalışıyor olsalar da bizim temin ettiğimiz elemanların maaş, üniforma vs gibi özlük işleri şirketimiz üzerinden yürütülmektedir. Dolayısı ile çalışanlarımız sıkıntılarını bizlerle paylaşmaktadır. Bölgemiz geniş iş imkanlarına sahip olmakla birlikte son zamanlarda yaşanan ekonomik kriz yine en çok bölgemizi etkilemektedir.

“Maalesef çalışanlarımızın büyük bir kısmı asgari ücretle çalışan kesimdir. Alım gücünün her gün düşmesi, mülteci sayısının artması ile iş alanlarının daralması ve ucuz iş gücünün oluşması var olan sorunları daha da çoğaltmaktadır. Bizler çalışanlarımızın içinde bulunduğu ekonomik sorunların bir nebze hafifletilmesi için iş yerleri ile yaptığımız görüşmelerde işverenlerin de zor durumda olduğu gerçeği ile karşı karşıya kalıyoruz. Bizler iktidardan elle tutulur somut çareler çözümler beklemekteyiz. Ancak iktidar sürekli gündem değiştirerek çalışanların, ezilenlerin hakkını korumaktan uzak bir görüntü çizmektedir. İktidar çaresiz olabilir ancak Türkiye çaresiz değildir. Vakti geldiği zaman Türkiye çaresini de bulmayı bilecektir.”

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar