REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Konu Kapaklı’yı ilgilendiriyor ama Kapaklı’dan kimse yok!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Konu Kapaklı’yı ilgilendiriyor ama Kapaklı’dan kimse yok!
223
09 Mayıs 2019 - 11:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy ve Kapaklı’nın akciğerleri konumundaki Pınarça’ya yapılması planlanan kömürlü termik santral ile ilgili Çarşamba günü çok önemli bir gelişme yaşandı. Bahse konu alanın yeniden tarım ve orman arazisi vasfına dönüştürülmesi için açılan dava neticesinde bilirkişi heyeti alan incelemesi için Pınarça Mahallesi’ne geldi. Bilirkişi incelemesi sırasında davanın müdahili konumundaki Çerkezköy Belediyesi yetkilileri alanda hazır bulunurken, bir diğer müdahil olan Kapaklı Belediyesinden herhangi bir yetkilinin alanda bulunmaması tepki çekti. 31 Mart’tan sonra AKP’ye geçen Kapaklı Belediyesinde yeni Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in termik santral konusunda nasıl bir tavır takınacağı merakla bekleniyor.

Gazete Havadis- Kapaklı ve Çerkezköy sınırları içerisine yapılmak istenen kömürlü termik santral için Çarşamba günü yapılan bilirkişi incelemesine Kapaklı Belediyesinden herhangi bir yetkili katılım göstermedi.
ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ ALANDAYDI
Çarşamba günü Pınarça Mahallesi’nde gerçekleşen bilirkişi incelemesi esnasında Çerkezköy Belediyesi yetkilileri, Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı öncülüğünde alanda hazır bulundu. Gönüllü avukatların da yer aldığı alanda inceleme yapan bilirkişi heyetinin, kararını ileri bir tarihte açıklaması bekleniyor.
EÜAŞ YETKİLİLERİ SANTRALDE ISRARCI
Her ne kadar yerel seçim öncesi AKP’li milletvekilleri tarafından santralin iptal edildiğine dair açıklamalar yapılsa da, santral yapılmak istenilen alanın yeniden tarım ve orman arazisi vasfına dönüşümü henüz gerçekleşmiş değil. Dün yapılan bilirkişi incelemesinde de alanda hazır bulunan Elektrik Üretim A.Ş. yetkilileri, alanın imar planının santral alanı olarak kalması yönünde ısrarcı olduğu gözlemlenirken, Çerkezköy Belediyesi yetkilileri ve gönüllü avukatlar, alanın bir an önce eski haline, yani tarım ve orman vasfına kazandırılmasını talep ettiler.
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN KATILIK OLMADI!
Bahse konu alanda yapılan bilirkişi incelemesinde Çerkezköy Belediyesi yetkilileri hazır bulunurken, olayın bir diğer müdahili olan Kapaklı Belediyesinden herhangi bir yetkilinin alanda bulunmaması tepki çekti.
ÇETİN AYNI TAVRI MI TAKINACAK?
Kapaklı’nın yeni Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yerel seçim öncesi yaptığı açıklamada, ‘Termik santrale karşı çıkarsam, siyasi istikbalimden vazgeçmem gerekir’ ifadelerini kullanmış, bu açıklama da termik santral karşıtlarının tepkisini çekmişti. Seçimleri kazanarak Kapaklı’nın Belediye Başkanı olan Mustafa Çetin’in, Kapaklı’nın tamamını ilgilendiren kömürlü termik santral konusundaki tavrının bundan sonra ne olacağı ise merak konusu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.