31 Mart yerel seçimleri sonrası Çerkezköy halkının teveccühünü alan Vahap Akay yeniden Belediye Başkanı seçilirken, akıllarda AKP adayı Süleyman Kozuva ile sosyal medya üzerinden yaşadığı polemik kaldı.

 

Gazete Havadis- AKP adayı Süleyman Kozuva, adaylığının açıklanmasının hemen ardından Başkan Vahap Akay’ı ziyaret etmiş ve sonrasında sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla gündem yaratmıştı.

NELER YAŞANMIŞTI?
AKP Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, adaylığının açıklanmasının ardından Başkan Vahap Akay’ı makamında ziyaret etmiş ve, ‘Allah’ın izniyle 31 Mart günü görevi kendisinden teslim alacağımız Belediye Başkanı Sayın Vahap Akay’ı ziyaret ettik. Sayın Akay’la devir teslim töreninin detaylarını konuştuk’ ifadelerini kullanmıştı.
AKAY CEVAP VERMİŞTİ
Kozuva’nın bir anda gündem olan bu paylaşımına Başkan Akay’ın cevabı gecikmedi. Akay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kozuva’ya; ‘Allah’ın izni ve milletin oyları ile teslim aldığımız Belediye Başkanlığı görevimizde bugünkü ziyaretçimiz Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Ümit Kök ve Başkan Adayı Süleyman Kozuva idi. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder 1 Nisan’dan sonra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak yeniden çay içmeye bekleriz’ cevabını verdi.
ÇAY İÇMEYE GİDECEK Mİ?
31 Mart’ta yapılan seçimleri kaybeden AKP adayı Süleyman Kozuva’nın, yeniden Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na geri dönmesi bekleniyor. Sosyal medyada yaptığı son paylaşımda tatilde olduğu anlaşılan Kozuva’nın göreve başladıktan sonra ÇTSO Başkanı olarak Vahap Akay’a çay içmeye gidip ditmeyeceği ise merak konusu.