kukla festivali sona erdi1Çerkezköy Belediyesi´nin katkılarıyla bu yıl ilk kez Çerkezköy´de gerçekleştirilen ve 28 Mart perşembe günü başlayan kukla festivali dün sona erdi.

Festival kapsamında Atatürk İlkokulu, Gazi Osman Paşa İlkokulu, Recep Arif Gabralı İlkokulu, Cansen Şen Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, İnci Narin Yerlici İlkokulu, Tepe İlkokulu, Nurullah Narin Ana sınıfı, Mevlana İlkokulu, Fevzipaşa İlkokulu, Engelliler Okulu, Cumhuriyet İlkokulu’ndan binlerce öğrenci birbirinden güzel kukla gösterilerini izledi.

İLKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPILDI

Binlerce öğrencinin yurtdışından gelen dünyaca ünlü kukla gösterilerini izlediği etkinlik kapsamında engelliler okulunda da ilk kez tiyatro- kukla gösterimi yapılırken, bazı okullarımızda da güzel havanın da etkisiyle gösteriler okul bahçesinde bir şenlik havasında yaşandı.

DÜN SONA ERDİ

Çerkezköy Belediyesi’nin organize festival kapsamında ise, pek çok çocuk ilk kez kukla gösterisi izlerken dün İspanyol sanatçı Raımon Ruız Tepe İlkokulu ve Nurullah Narin Anaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Festivalin son gösterisi ise İtalyan palyaço çiftin gösterimi ile Mevlana İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Ekipler Çerkezköylü öğrencilerle güzel vakit geçirdiklerini belirterek, seneye tekrar buluşmak temennisiyle ilçeden ayrıldılar.