Tekirdağ Süper Amatör Lig’de zor günler geçiren Büyükyoncalıspor’un kulüp binası soyuldu. Önceki gece kulüp binasına giren hırsızlar forma, şort, idman araçlarını ve futbol toplarına varıncaya kadar ne var ne yok her şeyi çaldı.

 

Gazete Havadis- Büyükyoncalıspor Kulüp Binası dün gece kimliği belirsiz kişiler tarafında soyuldu.

TOPLARI BİLE ÇALDILAR

Edinilen bilgiye, bu sabah kulüp binasına giden Büyükyoncalıspor Kulüp Başkanı Yalçın Özçevik malzeme odasına ve toplantı salonuna hırsızların girdiğini fark etti. Futbolcuların lisanslarının bulunduğu dolabı kıran hırsızlar forma, şort, idman araçlarını ve futbol toplarına varıncaya kadar ne var ne yok her şeyi çaldı.

ŞİDDETLE KINIYORUZ

Büyükyoncalıspor Kulübü yaptığı açıklama ile “Kulübümüze yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi. Olayla ilgili açıklama yapan Büyükyoncalıspor Kulüp Başkanı Yalçın Özçevik, şunları ifade etti:

“Zor şartlarda bu çocuklara spor yaptırmaya çalışıyoruz siz gelip kulübü soyuyorsunuz ve toplarına kadar her şeyi çalıyorsunuz. İşte sizin gibi karaktersiz, vatanına milletine faydası olmayan Allah korkusu olmayan insanlar olmasın diye bizler mücadele veriyoruz. Sizleri Allaha havale ediyorum. Yetkililere bir an önce Büyükyoncalı karakol işini halletmelerini gerektiğini hatırlatıyorum. Artık yeter herkesin malı çalınıyor, yılardır ve giden gidiyor. Yazıktır günahtır.”