faturası ağır olduÇerkezköyspor Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz, Salı günü kendi evlerinde oynadıkları ve 5-1 kaybettikleri Sultangazispor karşılaşmasının ardından basın açıklaması yaptı. Ligde şampiyonluk iddialarının da düşme tehlikelerinin de olmadığını, bu durumun da futbolcularda olumsuz yönde bir rahatlık yarattığını belirten Başkan Korkmaz; “Bu rahatlık neticesinde, sezon başından bu yana oynadığımız en kötü futbolu oynadık ve en ağır mağlubiyeti aldık. Bu kötü sonuçtan ötürü futbolcularımıza 10 bin TL’lik para cezası verdik” dedi.

Salı günü oynadıkları ve 5-1 kaybettikleri Sultangazispor karşılaşmasının ardından futbolculara 10 bin TL’lik ceza verildiğini açıklayan Başkan Korkmaz, ayrıca futbolcular ve yönetim ile birlikte, alınan sonuçla alakalı toplantı yapacaklarını belirtti.

“RAHATLIK YARAMADI”

Ligde şampiyonluk iddialarının da düşme tehlikelerinin de olmadığını, bu durumun da futbolcularda olumsuz yönde bir rahatlık yarattığını belirten Başkan Korkmaz; “Bu rahatlık neticesinde, sezon başından bu yana oynadığımız en kötü futbolu oynadık ve en ağır mağlubiyeti aldık. Sultangazispor bizden daha iyi bir oyun sergiledi ve galibiyeti hak etti. Kendilerini tebrik ediyorum. Bu kötü sonuçtan ötürü de futbolcularımıza 10 bin TL’lik para cezası verdik” dedi.

“HAKEM ‘YETER’ DEDİRTTİ”

Karşılaşmanın ilk yarısında bireysel hatalardan ötürü yedikleri gollerle 3 farklı geriye düştüklerini belirten Başkan Korkmaz; “İkinci yarıya ilk yarıya oranla daha baskılı başladık. Ersan’ın attığı golle de farkı ikiye indirdik. Tam havayı yakaladık derken bu kez de hakem faktörü devreye girdi. Hiçbir zaman mağlubiyetleri hakeme mal etmiş bir Kulüp Başkanı olmadım ancak bu kez hakem ‘yeter’ dedirtti. Özellikle Gökhan Doğan’a vermiş olduğu kırmızı kart ki pozisyon kırmızı kartı gerektirmeyen bir pozisyondu, bütün dengemizi alt üst etti. 10 kişi kalmamızın ardından Atalay da kırmızı kart gördü ve 9 kişi ile gol arayalım derken biri penaltıdan olmak üzere 2 gol daha yedik ve karşılaşmadan 5-1’lik mağlubiyetle ayrıldık” diye konuştu.

“TAKIMA ZARAR VERMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Maç esnasında tribündeki bazı art niyetli insanların asılsız söylemlerle takıma zarar vermeye çalıştıklarını belirten Başkan Korkmaz; “Özellikle şeref tribününün arkasında oturan birkaç kendini bilmez, ‘bu kadar da açık açık yapılmaz ki’ gibi cümleler kurarak Çerkezköyspor gibi köklü bir kulübe asılsız ithamlarda bulunarak takımı töhmet altında bırakmaya çalıştı. O arkadaşları çok iyi tanıyorum. Bu kişiler, Çerkezköyspor’un galip olduğu maçlarda galibiyeti hazmedemeyerek stadı terk ediyorlar. Bu şahıslar şunu çok iyi bilsinler ki 3 yıldır Çerkezköyspor’un başındayım ve kesinlikle bu takımda böyle bir olay yaşanmadı, bundan sonra da yaşanmayacaktır” dedi.